Gala Sportu AWF Katowice

Zdjęcie użytkownika Dj Dybicz.69 rocznica urodzin patrona Uczelni Jerzego Kukuczki, czyli 24 marca 2017roku, była terminem organizacji Gali Sportu Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Hala Sportowa zmieniła się na ten wieczór w salę balową. Podczas gali nagrodzono najlepszych zawodników i trenerów naszej Uczelni. Obecnością swoją zaszczycił nas mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski. W imieniu ministra sportu i turystyki Witolda Bańki, były zawodnik AZS i pracownik AWF Jan Widera odczytał list gratulacyjny. Bartłomiej Korpak, sekretarz generalny Zarządu Głównego AZS podsumował tegoroczne dokonania reprezentantów AWF Katowice na ostatniej Zimowej Uniwersjadzie.

Najważniejszym punktem uroczystości było uhonorowaie najlepszych sportowców i trenerów AZS AWF Katowice. Nagrody wręczono w kategoriach - najlepsza zawodniczka i zawodnik sportów letnich - lekkoatleci Justyna Święty oraz Michał Pietrzak i pływak Tomasz Polewka. Najlepszymi przedstawicielami sportów zimowych zostałli Karolina Riemeń-Żerebecka (narciarstwo dowolne), a najlepszymi zawodnikami łyżwiarz szybki Konrad Niedźwiedzki i dwuboista Adam Cieślar. Tytuł najlepszej drużyny otrzymała sekcja judo, a debiutantką roku AZS AWF Katowice została lekkoatletka Ewa Swoboda.Nadzieją roku zostali młodzi szpadziści: Martyna Swatowskaj i Mateusz Antkiewicz. Najlepszymi trenerami wybrano Aleksandra Matusińskiego, opiekuna Justyny Święty i żeńskiej reprezentacji na 400 m oraz Piotra Bortela szkoleniowca szpadzistów. Przyznano też nagrodę specjalną, prof. Janowi Pilchowi, oraz tytuły Zasłużony dla AWF Katowice, które odebrali wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun w imieniu prezydenta miasta Marcina Krupy oraz prof. Krzysztof Ficek.

Program artystyczny podczas Gali zapewniły występy Zespołu Red Heels, żeńskiego popowo-rockowym zespołu smyczkowego w Polsce oraz grupy akrbatycznej Acro Team Silesia, której przygotowaniem zajmuję się dr Renata Firak pracowniczka Zakładu Gimnastyki i Tańca AWF Katowice.

Fotogaleria będzie udostępniona wkrótce, jednak teaz zapraszamy do obejrzenia gaerii na stronie Dziennika Zachodniego

Zdjęcie z FB użytkownika Dj Dybicz.