Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce

Kolejne medale w niedzielne popołudnie w Belgradzie. Nasze reprezentantki Justyna Święty i Ewa Swoboda spisały się dosłownie na medal. Najpierw po nerwowych eliminacjach w biegu na 60m Ewa awansowała do finału z ostatnim wynikiem elimiancji. W finale było super - brązowy medal. Gratulacje!!!

Z kilkudziesięciominutowym opóźnieniem na bieżnie hali w Belgradzie wybiegły zespoły kobiet rywalizujące w biegu sztefetowym. Znów było nerwowo, ale wspanaile. Polki z Justyną Święty w składzie zdobyły złoty medal mistrzostw Europy. Justyna odparła ataki Brytyjki i wbiegła na metę jako pierwsza. Gratulacje drugiego medalu, tym razem złotego!!!

Od piątku w Belgradzie (Serbia) trwają Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce. W reprezentacji Polski znalazła się nasza studentka Justyna Śwęty - zawodniczka KS AZS-AWF Katowice, która w sobotę wywalczyła brązowy medal w biegu na 400m. W niedzielę ok 19.00 Justyna wystartuje w biegu sztafetowym 4x400m. Polki w składzie Iga Baumgart, Małgorzata Hołub, Adrianna Janowicz, Justyna Saganiak, Justyna Święty, Patrycja Wyciszkiewicz należą do grona faworytek tego biegu. Oprócz Justyny Święty liczymy na dobry występ drugiej reprezentantki naszego uczelnianego klubu, Ewy Swobody, która w niedzielę wystartuje w biegu półfinałowym na 60m. Finał sprintu kobiet z naszą reprezentantką (bo nie może być inaczej) wieczorem w niedzielę, przed sztafetami 4x400m, około godziny 18.00. Polska reprezentacja po dwóch dniach rywalizacji podczas 34. Halowych Mistrzostw Europy w Belgradzie jest liderem klasyfikacji medalowej z siedmioma medalami, w tym 3 złote, 1 srebrny i 3 brązowe. Liczymy na kolejne medale Polaków, a szczególnie naszych reprezentantek.

Zdjęcia: Marek Biczyk (www.pzla.pl)

Więcej informacji na stronie PZLA a pełne wyniki można śledzić tutaj