III Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Turystyce

Wyniki III Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Turystyce w AWF Katowice

W dniu 22 luty 2017r. z inicjatywy i w ramach współpracy Zakładu Zarządzania w Turystyce oraz Zespołu Szkół nr 1 w Czeladzi odbyła się III edycja Konkursu Wiedzy o Turystyce. W Konkursie wzięło udział 132 uczniów z 32 szkół ponadgimnazjalnych m.in. z: Mysłowic, Opola, Rudy Śląskiej, Krakowa, Cieszyna, Mikołowa, Tychów, Piekar Śląskich, Żor, Zabrza Częstochowy, Gliwic, Poręby, Będzina, Czeladzi, Chorzowa i Chodzieży oddalonej od Katowic o 400km. W trakcie trwania imprezy uczniowie rozwiązywali test wiedzy ale także mogli wysłuchać prezentacji na temat „Atrakcyjności Katowic na rynku turystycznym”, którą wygłosił pracownik Wydziału Promocji UM Katowice. Uczniowie jak i nauczyciele zapoznali się także z ofertą edukacyjną Naszej Uczelni oraz zwiedzili budynki AWF Katowice. Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu oraz zdobyte nagrody.

Klasyfikacja indywidualna

I miejsce - W. Gapińska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. H. Cegielskiego w Chodzieży

II miejsce - I. Srebrnicka z Zespołu Szkół Ekonomicznych nr 1 w Krakowie

III miejsce - P. Pawlak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży

Klasyfikacja zespołowa/międzyszkolna

I miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży

II miejsce - Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Bytomiu

III miejsce - Publiczne Technikum nr 2 w Opolu

Nagrody

I miejsce: 2 tygodniowy staż w Hotelu Park Hotel Diament, tablet firmy Samsung, plecak i gadżety firmy 4F, gadżety z klubu sportowego MKS Dąbrowa Górnicza, książki, statuetka.

II miejsce: 2 tygodniowy staż w Hotelu Park Hotel Diament, smartfon firmy Samsung, plecak firmy i gadżety firmy 4F, gadżety klub sportowy MKS Dąbrowa Górnicza, książki, statuetka

III miejsce: słuchawki bezprzewodowe, plecak firmy 4F i gadżety firmy 4F, gadżety klub sportowy MKS Dąbrowa Górnicza, książki, statuetka

Wszystkim sponsorom konkursu dziękujemy za ufundowanie atrakcyjnych nagród a Prezydentowi Miasta Katowice i Śląskiej Organizacji Turystycznej za Honorowy Patronat nad Konkursem.

Do zobaczenia za rok!

dr Joanna Kantyka

Organizator Konkursu

W dniu 22.02.2017r. na auli AWF Katowice odbędzie się III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Turystyce. Organizatorem Konkursu jest Zakład Zarządzania Turystyką, którego kierownikiem jest  dr Joanna Kantyka. W Konkursie potwierdziło udział 130 uczniów z ponad 30 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. W dniu imprezy oprócz rywalizacji indywidualnej i zespołowej, uczniowie będą zwiedzać Uczelnię oraz wysłuchają wykładu pt. „Atrakcyjność Katowic na rynku turystycznym”. Wykład wygłosi Krystian Gryglaszewski, pracownik Wydziału Promocji UM Katowice oraz Convention Bureau Katowice.

Więcej informacji na stronie internetowej Konkursu