”Od Absolwenta do Studenta” 2017

„Można się uczyć na błędach lub na AWF-ie”, to hasło towarzyszyło 25 kwietnia uczestnikom wieloboju sprawnościowego. Reprezentacje 9 szkół średnich z terenu Śląska i Zagłębia zostały zaproszone przez AWF Katowice do udziału z imprezie ”Od Absolwenta do Studenta”. W wielofunkcyjnej hali sportowej wystąpiły 10 osobowe drużyny składające się z 5 dziewcząt i 5 chłopców. Na uczestników czekało 9 specjalnie przygotowanych stacji zawierających elementy różnych dyscyplin sportowych. Wspólny wysiłek każdego z uczestników ukierunkowany był na osiągnięcie najlepszego wyniku z piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki, piłki nożnej, letniego biathlonu, gimnastyki, piłki ręcznej ulicznej, cykloergometru, ergometru wioślarskiego. Rywalizacja była niezwykle zacięta i bardzo wyrównana, każdy dawał z siebie wszystko. W ceremonii otwarcia zawodów uczestniczył Rektor prof. dr hab. Adam Zając, kierownik Zakładu Piłki Ręcznej dr Jolanta Diaczuk – pomysłodawca i organizator imprezy. Klasyfikacja końcowa:

1. 1 miejsce – IX Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego – Chorzów
  2. 2 miejsce – Zespół Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków – Dąbrowa Górnicza
  3. 3 miejsce – Salezjański Zespół Szkół Publicznych „ Don Bosko” – Świętochłowice

Niespodzianką dla uczestników zawodów było losowanie nagród w postaci książek z autografem Talanta Dujszebajewa, piłki nożnej z autografami reprezentantów Polski i sztabu szkoleniowego oraz 9 kilogramowego bochenka chleba ufundowanego przez Piekarnię Matka Natura z Katowic. Dodatkowe wyróżnienia w postaci nagród rzeczowych otrzymali zdobywcy I miejsca.

Taki rodzaj współzawodnictwa umożliwił w bardzo skróconej formie zaprezentowanie wielu różnorodnych form aktywności fizycznej, którą można kształtować wybierając studia na Naszej Uczelni. Abiturienci oprócz udziału w rywalizacji mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną proponowaną przez Uczelnię. Wybór różnych kierunków kształcenia oraz udogodnienia w możliwości łączenia kariery sportowej ze ą studiowaniem potwierdziła obecność na imprezie studentów IPPS. Szczególne słowa uznania należą się studentom AWF, którzy w tym dniu wystąpili w roli sędziów i organizatorów.

Zdjęcia z turnieju >>tutaj<<<