Hipokrates 2016 - plebiscyt

Hipokrates 2016! Wybieramy najlepszych

Po raz drugi rusza akcja "Dziennika Zachodniego" -  Hipokrates, której celem jest wyłonienie  najlepszych z najlepszych w śląskiej medycynie. Czekamy na zgłoszenia w 7 kategoriach: na najlepszego lekarza - lekarkę, pielęgniarkę - pielęgniarza, położną, ratownika medycznego, fizjoterapeutę oraz placówkę medyczną np. przychodnię lub szpital z województwa śląskiego.

Chcemy pokazać tych, którzy tak wiele robią dla dobra pacjentów, mimo nieustającej "reformy" ochrony zdrowia i wciąż brakujących środków. Zeszłoroczny plebiscyt Hipokrates pokazał, że mamy się kim i czym pochwalić. Setki wspaniałych kandydatów zgłosili Czytelnicy "Dziennika Zachodniego". Misjonarzy zawodów medycznych można znaleźć w małym miasteczku i w sercu Aglomeracji. Szpitale z województwa śląskiego brylują w ogólnopolskich rankingach. U nas są przeprowadzane, także w skali świata, pionierskie operacje.

Byliśmy dumni opowiadając o pracy wyróżnionych w plebiscycie, ich poświęceniu, świetnym podejściu do chorych, którzy oprócz leków, a przedtem dobrej diagnozy, potrzebują kilku ciepłych słów, pogłaskania po ręce, takiego ludzkiego wsparcia.

Już od dziś można zgłaszać swoich kandydatów poprzez nasz serwis internetowy: dziennikzachodni.pl/hipokrates, a głosowanie we wszystkich kategoriach ruszy 14 października.

Tytuł honorowego Hipokratesa 2016 przyzna też Kapituła, w skład której wchodzą przedstawiciele partnerów naszego konkursu. W ubiegłym roku tytuł otrzymała prof. Violetta Skrzypulec-Plinta, ginekolog-położnik, seksuolog, przyjaciółka kobiet i kobiecości, prorektor ds. rozwoju i promocji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jako laureatka weszła w skład tegorocznej kapituły.

Współorganizatorem Hipokratesa 2016 jest  Śląski Uniwersytet Medyczny, zaś partnerami Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Katowicach oraz Bielsku Białej, a także Śląska Izba Lekarska, Beskidzka Izba Lekarska, Polskie Stowarzyszenie Pielęgniarek Epidemiologicznych, Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach, Polskie Towarzystwo Fizjoterapii o. śląski, Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska.

W załączniku zamieszczamy plakat plebiscytu Hipokrates.
Prosimy zapoznać się z treścią, rozpowszechnić w swoim środowisku, zgłosić kandydatów i głosować.