24. Mistrzostwa Europy, Berlin, 6-12 sierpnia 2018

Kapitalny występ Polaków w Mistrzostwach Europy. Z Berlina Reprezentacja Polski wraca z 12 medalami, w tym 7
złotymi zajmując 2. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Do sukcesu Reprezentacji Polski bardzo mocno przyczyniła się zawodniczka naszego klubu AZS AWF Katowice – Justyna Święty- Ersetic, która w ciągu niespełna 2 godzin zdobyła 2 złote medale. Pierwszy w indywidualnym biegu na 400m z czasem 50,41s ustanawiając jednoczenie swój nowy rekord życiowy. Drugi złoty medal Justyna zdobyła w sztafecie 4x400m w skłądzie Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz i Justyna Święty-Ersetic.

Justyna Święty- Ersetic Finałowy bieg na 400m

Bardzo dobre występy zaliczył również Karol Zalewski, który z czasem 45.34s zajął 4. miejsce w biegu na 400m oraz 5. miejsc w sztafecie 4x400m.

24. Mistrzostwa Europy odbędą się w Berlinie pomiędzy 6 i 12 sierpnia.  Reprezentacja Polski Liczy 86 zawodników w tym 7 zawodników AZS AWF Katowice:

Dzień kwalifikacji, poniedziałek, 6 sierpnia

17:45 - 100 m, kwalifikacje, kobiety (Ewa Swoboda)

Dzień pierwszy, wtorek, 7 sierpnia

8:35 - chód na 50 km, mężczyźni, finał (Adrian Błocki, Rafał Sikora)

19:05 - 100 m, półfinały, kobiety (ew. Ewa Swoboda)

21:30 - 100 m, finał, kobiety (ew. Ewa Swoboda)

Dzień drugi, środa, 8 sierpnia

11:30 - 400 m, kwalifikacje (Justyna Święty-Ersetic)

19:35 - 400 m, półfinały, mężczyźni (ew. Karol Zalewski)

Dzień trzeci, czwartek, 9 sierpnia

19:50 - 400 m, półfinały, kobiety (ew. Justyna Święty-Ersetic)

Dzień czwarty, piątek, 10 sierpnia

13:05 - 4x400 m, kwalifikacje, mężczyźni (Karol Zalewski )

13:40 - 4x400 m, kwalifikacje, kobiety (Justyna Święty-Ersetic)

21:05 - 400 m, finał, mężczyźni (ew. Karol Zalewski)

Dzień piąty, sobota, 11 sierpnia

10:55 - chód na 20 km, finał, mężczyźni (Artur Brzozowski)

20:20 - 400 m, finał, kobiety (ew. Justyna Święty-Ersetic)

21:30 - 4x400 m, finał, mężczyźni (ew. Karol Zalewski)

21:50 - 4x400 m, finał, kobiety (ew. Justyna Święty-Ersetic)

Dzień szósty, niedziela, 12 sierpnia

19:30 - 4x100 m, kwalifikacje, kobiety (Ewa Swoboda)

19:50 - 4x100 m, kwalifikacje, mężczyźni (Karol Kwiatkowski)

21:20 - 4x100 m, finał, kobiety (ew. Ewa Swoboda)

21:35 - 4x100 m, finał, mężczyźni (ew. Karol Kwiatkowski)

Do sukcesu Reprezentacji Polski bardzo mocno przyczyniła się zawodniczka naszego klubu AZS AWF Katowice – Justyna Święty- Ersetic, która w ciągu niespełna 2 godzin zdobyła 2 złote medale. Pierwszy w indywidualnym biegu na 400m z czasem 50,41 s ustanawiając jednoczenie swój nowy rekord życiowy. Drugi złoty medal Justyna zdobyła w sztafecie 4x400m w skłądzie Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz i Justyna Święty-Ersetic.