9. Memoriał Kamili Skolimowskiej

22 Sierpnia na Stadionie Śląskim podczas 9. Memoriału Kamili Skolimowskiej wystąpiły największe gwiazdy lekkoatletyki. Obok Ronniego Bakera, Pierre’a Ambroise Bosse, Christiana Taylora i Roberta Hartinga wystąpiła również trójka zawodników naszego klubu: Ewa Swoboda, Justyna Święty-Ersetic oraz Karol Zalewski.

Zmagania sportowców w „Kotle Czarownic” oglądało ponad 40 tys. widzów. Wielki entuzjazm w wielotysięcznym tłumie wywołał bieg na 100 metrów pań. Rywalizacja, poświęcona jubileuszowi odzyskania przez Polskę niepodległości, zakończyła się triumfem zawodniczki AZS AWF Katowice -  Ewy Swobody. Nasza podwójna mistrzyni Europy z Berlina – Justyna Święty- Ersetic z czasem 51.45 zajęła drugie miejsce i musiała uznać wyższość Caster Semenyi. W rywalizacji panów na 400 metrów na mecie jako drugi zameldował się Karol Zalewski z czasem  45,32.

Wielkie emocje na Stadionie Śląskim

Już dziś o godzinie 16.00 rozpocznie się Memoriał Kamili Skolimowskiej 2018 - Stadion Śląski na którym nie zabraknie zawodników AZS AWF Katowice

• Ewa Swoboda – Mistrzyni Europy juniorów – bieg na 100m – start 17:45
  • Justyna Święty-Ersetic – podwójna Mistrzyni Europy – bieg na 400 m - start 19:15
  • Karol Zalewski – Mistrz Świata -  bieg na 400m – start 19:30

Listy startowe http://fundacjakamili.pl/wp-content/uploads/2018/08/Lista-startowa.pdf

WSTĘP WOLNY

Niespełna miesiąc temu podziwialiśmy zmagania zawodników podczas 64. Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego gdzie zwyciężali Ewa Swoboda czy Justyna Święty- Ersetic a mistrz świata Karol Zalewski poprawiał życiówkę. Już dzisiaj zapraszamy na kolejne sportowe emocje związane z występem naszych zawodników.

Memoriał Kamili Skolimowskiej odbędzie się 22 sierpnia 2018 roku na Stadionie Śląskim

Dla studentów oraz pracowników AWF Katowice przygotowaliśmy 100 bezpłatnych biletów.

Zapraszamy do wspólnego kibicowania.

Oskar Kozikiewicz