94. PZLA MISTRZOSTWA POLSKI

KLASYFIKACJA MEDALOWA

94. PZLA Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce - Lublin 2018  to pokaz prawdziwej mocy naszego klubu i jego zawodników.

Przygotowania były pracowite, oczekiwania były duże, marzenia szybowały wysoko, jednak nikt nie przepuszczał takiego sukcesu. Przecież to AZS AWF Katowice - Klub Mistrzów.

Najlepszą sprinterką kraju zastała Ewa Swoboda z wynikiem 11.12 s.

W biegu na 400 metrów 2 miejsce zajęła Justyna Święty-Ersetic - Fanpage. Najpiękniejsze podium w składzie 1. Małgorzata Hołub-Kowalik - Fanpage 2. Justyna Święty-Ersetic - Fanpage 3.Iga co śmiga - Iga Baumgart, pokazuje moc i wyrównany poziom polskiej sztafety damskiej 4x400m. Co szczególnie cieszy przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Berlinie.

Karol Zalewski brał udział w prawdziwym maratonie sprinterskim, próbował z sukcesami swoich sił aż w 3 konkurencjach biegowych na 100, 200 i 400 metrów. Halowy Mistrz Świata zdobył złoto w biegu na 400m, srebro na 200m oraz miejsce tuż za podium - 4 w biegu na 100m.

W chodzie sportowym na 10km 2 miejsce zajął Artur Brzozowski natomiast 3 miejsce Rafał Sikora. W biegu na 3000m z przeskładami również 2 oraz 3 miejsce zajęli zawodnicy AZS AWF Katowice: 2 - Łukasz Oślizło, 3 - Szymon Topolnicki.