Akademickie Mistrzostwa Polski w żeglarstwie

34 uczelnie zgłosiły swoich reprezentantów do Akademickich Mistrzostw Polski w żeglarstwie, które rozpoczną się we wtorek w Wilkasach koło Giżycka. Na wstępnych listach startowych znalazły się 73 załogi.

W sumie w imprezie wezmą udział studenci z czternastu miast. Naszą Uczelnię będą reprezentowali: Magda Staniczek, Paulina Harc, Filip Nocoń, Wiktor Kobryń, Beniamin Piksa oraz Agata Wilanowska.

Mistrzostwa zostaną przeprowadzone na jachtach typu Omega. Uczestnicy rywalizować będą najpierw w eliminacjach (siedem wyścigów każdej z grup), a następnie w finałach (jedenaście wyścigów). Uroczyste zakończenie imprezy odbędzie się w czwartek po południu w porcie AZS Wilkasy.

Akademickie Mistrzostwa Polski w żeglarstwie, organizowane przez AZS Warszawa, współfinansowane są ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Oskar Kozikiewicz