Dni kariery i mobilności

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne  3-dniowe wydarzenia organizowane w całej Polsce w ramach Projektu NAUKOWIEC. Warsztaty, szkolenia i dyskusje, które odbędą się w ramach projektu są skierowane przede wszystkim do studentów ostatnich lat studiów, doktorantów i młodych naukowców. Na Śląsku wydarzenia odbędą się w Gliwicach i Katowicach. Podczas nich będzie można porozmawiać ze stypendystami krajowych i zagranicznych programów, ekspertami i doradcami w planowaniu kariery oraz przedstawicielami świata biznesu.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Ramowy plan wydarzeń:

17.10.2017 Gliwice

„Sprawdź, jak to zrobić”, by z sukcesem planować i rozwijać swoją karierę naukową. Zaznacz na „Mapie swojej kariery” ważne punkty, takie jak zdobywanie grantów, wyjazdy zagraniczne, umiejętne prezentowanie swoich badań, czy nawiązywanie kontaktów i poszukiwanie partnerów do projektów.

18.10.2017 Katowice

„Nauka Kariera Biznes” to mniej znana strona kariery naukowca, którą zaprezentujemy drugiego dnia. Wystąpienia praktyków i udział w mini warsztatach z przedstawicielami sektora prywatnego pomogą zrozumieć tajniki i możliwości współpracy z tym sektorem.

19.10.2017 Katowice

„Warsztaty rozwoju kariery” trzeciego dnia pomogą rozwinąć tzw. umiejętności miękkie, przydatne i poszukiwane przez pracodawców.

Strona projektu https://www.euraxess.pl/node/219793

Strona wydarzenia w Gliwicach i Katowicach http://gliwice.projektnaukowiec.pl

Rejestracja http://ckapps.polsl.pl/czp

administrator