I Akademicki Puchar Śląska w Wakeboardzie

Zawody choć z małymi problemami się odbyły i udały…

Niestety akurat w sobotę 10.06.17 przeszedł przez PL deszczowy front, w piątek super pogoda dzisiaj w niedzielę również, a w sobotę dokładnie jak skończyliśmy przejazdy treningowe pogoda się załamała. Silny wiatr i deszcz uniemożliwił rozegranie rundy eliminacji w planowanym terminie. Zostaliśmy zmuszeni do czekania na poprawę pogody… Po 2,5h wiatr ustał a deszcz zelżał. Postanowiliśmy rozpocząć rundy eliminacyjne i zrezygnowaliśmy z półfinałowych. Niestety zła pogoda zniechęciła kilku zawodników, którzy zrezygnowali z udziału. Szkoda bo z godziny na godzinę pogoda się poprawiała i ostatnie przejazdy finałowe odbyły się już w dobrych warunkach a rozdanie nagród przy blasku przebijającego się słońca.

W zawodach wzięło udział 24 studentów z 5 uczelni. Politechnika Śląska Gliwice i AWF Katowice wystawiło najwięcej zawodników.

Nie nam oceniać ale po miłej atmosferze i uśmiechniętych minach wszystkich odniosłem wrażenie, że zawody się udały mimo feralnego początku z pogodą.

Dzięki dodatkowym sponsorom zwycięzcy Werinika Xsięska i Olaf Sypień (Politechnika Śląska) otrzymali deskorolki od firmy sportylion.pl.

Agata Kopacka (AWF Ktowice) wylosowała longboarda a pozostali zawodnicy otrzymali, koszulki AWF Katowice,  vouchery na wyciąg wakeboardowy WakeZone Stawiki lub darmowe wejściówki na FreestylePark. W klasyfikacji drużynowej kobiet wygrał AWF Katowice natomiast wśród mężczyzn najlepsza okazała się Politechnika Śląska Gliwice.

Indywidualnie najlepszymi studentami z Naszej uczelni okazali się:

Kobiety:

 1. Małgorzata Stańko
 2. Agata Wilanowska
 3. Agnieszka Skowrońska

Mężczyźni:

 1. Dawid Łobos
 2. Rafał Suchanek
 3. Mateusz Zając

  Kliknij w link do większości zdjęć które udało się zrobić.

   


  Już w najbliższą sobotę 10.06.2017 odbędzie się I edycja Akademickiego Pucharu Śląska w Wakeboardzie.

  Młoda i szybko rozwijająca się dyscyplina gromadzi coraz większą rzeszę zwolenników wśród młodzieży i osób dorosłych. Natomiast łatwy, lokalny dostęp do wyciągów i kontakt z wodą sprawia, iż wakeboard jest idealną formą aktywnego spędzania czasu w gorące dni i popołudnia.

  Zawody organizowane przez AWF Katowice oraz Organizację Środowiskową AZS Katowice to swego rodzaju preludium do wprowadzenia dyscypliny do programu Akademickich Mistrzostw Śląska. Liczymy na Wasze zainteresowanie.

  Serdecznie zapraszamy studentów, pracowników i całą akademicką społeczność do udziału i podziwianiu ewolucji wykonywanych na wodzie.

  Akademickim Pucharem Śląska w Wakeboardzie

  I edycja zawodów:
  termin: 10 czerwca 2017 r. (sobota)

  godzina: 10:00-18:00
  miejsce: „WakeMania”, Mysłowice ul. Szabelnia 17
  wstęp wolny

  Regulamin oraz wszelkie informacje na stronie internetowej

  Pytania i zgłoszenia prosimy kierować pod adres k.traczyk@awf.katowice.pl

  administrator