Justyna Święty brązową medalistką w biegu sztafetowym 4x400m

Justyna Święty - nasza studentka i zawodniczka klubu uczelnianego KS AZS-AWF Katowice zdobyła wraz z koleżankami z zespołu sztafetowego 4x400m brązowy medal w ostatnim dniu rozgrywanych w Londynie Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce. Do samego końca udział naszej zawodniczki w składzie sztafety był pod dużym znakiem zapytania. Ponad miesiąc temu Justyna doznała kontuzji - skręcenia stawu skokowego. Trener Aleksander Matusiński podjął duże ryzyko ustalając skład finałowej czwórki. Święty pobiegła w tym zespole wraz z Małgorzatą Hołub, Igą Baumgart, Aleksandrą Gaworska. Justyna biegnąca na ostatniej zmianie otrzymała pałeczkę jako trzecia, mmo kilku ataków rywalek po pierwszych stu metrach i przy wyjściu na ostatnią prostą do końca nie oddała medalowego miejsca. Polki uzyskały najlepszy czas w sezonie – 3:25.41.

Klub KS AZS-AWF Katowice reprezentowali na Mistrzostwach Świata w Londynie chodziarze  Artur Brzozowski (chód na 20 km 1:20:33 - 12 miejsce) oraz Adrian Błocki (chód na 50 km, 3:55:49 - 24 miejsce). oraz zaproszona pomimo braku minimum Młodzieżowa Mistrzyni Europy Ewa Swoboda (100 m - 11,35 - 24 miejsce).

Wszystkim naszym reprezentantom gratulujemy!!!

Zdjęcie PZLA, Marek Biczyk