„KATOWICE-OSTRAVA NA KOLE” – II rekreacyjny przejazd rowerowy na trasie Katowice – Ostrawa 27 maja 2017r.

 „KATOWICE-OSTRAVA NA KOLE” to cykliczna impreza organizowana przez KS AZS AWF Katowice, Urząd Miasta Katowice oraz Urząd Miasta Ostrawa już po raz drugi.  Każda kolejna edycja cieszy się coraz większym zainteresowaniem w środowisku kolarskim i turystycznym, jak również władz lokalnych i mediów. Biorąc pod uwagę narastający poziom zainteresowania, wymogi organizacyjne oraz niezbędne względy bezpieczeństwa tegoroczny limit uczestników wynosi 100 rowerzystów z Polski i Czech.

Trasa o długości około 100 kilometrów, mająca swój początek na Placu Kwiatowym katowickiego Rynku, prócz południowych miejscowości Górnego Śląska wiedzie malowniczymi szlakami Kraju Morawsko-Śląskiego, by ostatecznie znaleźć swe zwieńczenie w „Ozdravného centra Ještěrka“, Za Ještěrkou, Ostrava-Bartovice.

Serdecznie zapraszam do odwiedzenia strony cyklu Z RYNKU DO RYNKU:

Wszystkich użytkowników dróg na trasie przejazdu informujemy o utrudnieniach w ruchu drogowym w trakcie przejazdu naszego, dodatkowo zabezpieczonego przez Policję peletonu rowerowego. Zwarta grupa rowerzystów rusza o godz. 8.15 z Rynku w Katowicach i ze średnią prędkością ok. 20 km/h poruszać się będzie po wyznaczonej trasie każdorazowo ograniczając ruch na długości kilkuset metrów. Za wszelkie utrudnienia z wiązane z ww. wydarzeniem uczestników ruchu przepraszamy.

Adres szczegółowej mapy planowanego przejazdu na stronie internetowej

administrator