Konferencja "Wybrane problemy treningu pływackiego”

"6 maja 2017 roku, w sobotę, w gmachach naszej Akademii odbyła się kolejna już edycja Ogólnopolskiej Konferencji Szkoleniowej dla Trenerów, Instruktorów i Nauczycieli pływania. Mimo, iż termin tegorocznej Konferencji wydawał się być niefortunny ze względu na tzw. „długi weekend majowy”, zgromadziła ona ok. 200 uczestników z całej Polski. W tym roku główny organizator, czyli Zakład Pływania i Ratownictwa Wodnego AWF Katowice, przy pomocy KS AZS AWF Katowice, Polskiego Związku Pływackiego oraz Śląskiego Okręgowego Związku Pływackiego zaprosił jako prelegentów wybitnych polskich trenerów pływania Przemysława Czokowa i Pawła Wołkowa oraz byłą Olimpijkę, a obecnie uznaną psycholog Joannę Budzis. W tym roku Konferencję uroczyście otworzył Rektor prof. dr hab. Adam Zając, a pierwszy wykład przypadł w udziale Joannie Budzis. Następnie kolejno po sobie występowali Przemysław Czoków, trener złotego i brązowego medalisty Mistrzostw Europy Juniorów oraz wielokrotnego Mistrza Polski Mateusza Arndta oraz Paweł Wołkow, szkoleniowiec m.in. Kacpra Stokowskiego – rekordzisty Świata Juniorów, Mistrza Europy Juniorów oraz wielokrotnego mistrza Polski. Druga część konferencji rozpoczęła się niezwykle ciekawym wykładem Joanny Budzis, który dotyczył relacji trener – zawodnik. Ostatnie dwa wystąpienia odbyły się na pływalni – ta praktyczna część staje się powoli wizytówką katowickiej Konferencji. Wspomniani wyżej Trenerzy zaprezentowali licznie zgromadzonym uczestnikom ciekawe ćwiczenia oraz zadania treningowe, jakie wykorzystują w swojej pracy. Wielkie podziękowania należą się zawodnikom sekcji pływania AZS Katowice: Wojciechowi Głykowi, Sylwii Wnuk, Grzegorzowi Kłosowi oraz Beniaminowi Sumarze, którzy dzielnie i niezwykle precyzyjnie demonstrowali ćwiczenia na lądzie i w wodzie.
W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy wszystkich na kolejną edycję Konferencji, która odbędzie się w pierwszej połowie 2018 roku".

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na V Ogólnopolską Konferencję dla Nauczycieli, Instruktorów i Trenerów Pływania: "Wybrane problemy treningu pływackiego”.

W tym roku  podczas konferencji prelegentami będą wybitni trenerzy pływania: Paweł Wołkow, Przemysław Czoków i psycholog Joanna Budzis. Organizatorem konferencji jest Zakład Pływania i Ratownictwa Wodnego AWF im. Jerzego Kukuczki w Katowicach we współpracy z Polskim Związkiem Pływackim, Śląskim Okręgowym Związkiem Pływackim oraz KS AZS AWF Katowice.

Więcej informacji na stronie: www.plywanie.awf.katowice.pl