Konsul z Ambasady USA w Katowicach - spotkanie dla studentów

Szanowni Państwo,

informujemy, że 7 listopada we wtorek Katowice odwiedzi przedstawiciel Ambasady USA w Polsce, pani Konsul Kathryn E. Porter.

Podczas spotkania ze studentami przedstawi programy wymiany wakacyjnej oraz ułatwienia wizowe dla studentów, odpowie także na pytania oraz weźmie udział w dyskusji - pani Konsul mówi po polsku.

Pełna informacja poniżej,

Konsul z Ambasady USA w Katowicach - spotkanie dla studentów - wtorek 7 listopada 2017

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz Camp Counselors USA-Poland, partner Departamentu Stanu zapraszają na spotkanie z konsulem,panią , która:

- przedstawi wakacyjne programy wymiany oraz inne programy wymiany ze Stanami Zjednoczonymi skierowane dla studentów

- wyjaśni ułatwienia wizowe dla studentów oraz zasady i proces aplikacyjny

- odpowie na pytania i weźmie udział w dyskusji - pan Konsul mówi po polsku

7 listopada 2017 roku, wtorek, godzina 15:00

Uniwersytet Ekonomiczny, aula CNTI

Osoba kontaktowa:

Olga Stanoskova

Zachęcamy zainteresowanych aby dołączyli do wydarzenia na facebooku.

W spotkaniu wezmą udział studenci którzy uczestniczyli w programach wymiany ze Stanami, więc będzie okazja do zadawania pytań oraz uzyskania szczegółowych informacji.

Kathryn Porter, Konsul, Szef Sekcji Konsularnej, Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych w Krakowie

Kathryn Porter jest dyplomatą amerykańskim w randzie Konsula w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Przed wstąpieniem do korpusu dyplomatycznego USA, pani konsul pracowała w Social Security Administration w Birmingham w Alabamie. Od 10 lat pracuje w Departamencie Stanu, gdzie jako Konsul reprezentowała USA w krajach takich jak Meksyk - Tijuana, Kanada - Toronro, czy RPA - Johannesburg. W Krakowie koordynuje Sekcję Konsularną. Posiada dwa dyplomy - BA z Uniwersytetu w Montevallo, dziedzina Nauki Polityczne i Historia, oraz MPA - University of Alabama w Birmingham, dziedzina Administracja Publiczna. Zna języki angielski, hiszpański i polski.

Camp Counselor USA-Poland

ul.: Dobra 55/66
tel/fax. 22 552 71 87
facebook.com/CCUSA.Poland - tu info o eventach i aktualności