Konsul z Ambasady USA w Katowicach - spotkanie dla studentów

Szanowni Państwo,

informujemy, że 7 listopada we wtorek Katowice odwiedzi przedstawiciel Ambasady USA w Polsce, pani Konsul Kathryn E. Porter.

Podczas spotkania ze studentami przedstawi programy wymiany wakacyjnej oraz ułatwienia wizowe dla studentów, odpowie także na pytania oraz weźmie udział w dyskusji - pani Konsul mówi po polsku.

Pełna informacja poniżej, 

 

Konsul z Ambasady USA w Katowicach - spotkanie dla studentów - wtorek 7 listopada 2017

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz Camp Counselors USA-Poland, partner Departamentu Stanu zapraszają na spotkanie z konsulem,panią , która:

- przedstawi wakacyjne programy wymiany oraz inne programy wymiany ze Stanami Zjednoczonymi skierowane dla studentów

- wyjaśni ułatwienia wizowe dla studentów oraz zasady i proces aplikacyjny

- odpowie na pytania i weźmie udział w dyskusji - pan Konsul mówi po polsku

7 listopada 2017 roku, wtorek, godzina 15:00

Uniwersytet Ekonomiczny, aula CNTI

Osoba kontaktowa:

Olga Stanoskova

512 591 730

 

Zachęcamy zainteresowanych aby dołączyli do wydarzenia na facebooku.

W spotkaniu wezmą udział studenci którzy uczestniczyli w programach wymiany ze Stanami, więc będzie okazja do zadawania pytań oraz uzyskania szczegółowych informacji.

Kathryn Porter, Konsul, Szef Sekcji Konsularnej, Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych w Krakowie

Kathryn Porter jest dyplomatą amerykańskim w randzie Konsula w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Przed wstąpieniem do korpusu dyplomatycznego USA, pani konsul pracowała w Social Security Administration w Birmingham w Alabamie. Od 10 lat pracuje w Departamencie Stanu, gdzie jako Konsul reprezentowała USA w krajach takich jak Meksyk - Tijuana, Kanada - Toronro, czy RPA - Johannesburg. W Krakowie koordynuje Sekcję Konsularną. Posiada dwa dyplomy - BA z Uniwersytetu w Montevallo, dziedzina Nauki Polityczne i Historia, oraz MPA - University of Alabama w Birmingham, dziedzina Administracja Publiczna. Zna języki angielski, hiszpański i polski.

Camp Counselor USA-Poland

ul.: Dobra 55/66
00-312 Warszawa
tel/fax. 22 552 71 87
facebook.com/CCUSA.Poland - tu info o eventach i aktualności
footprints.ccusa.com - tu zacznij aplikację, im szybciej tym lepiej

CCUSA jest międzynarodową organizacją oferującą wyjazdy wakacyjne dla studentów z 62 krajów. Działa od 31 lat. Ma status oficjalnego partnera Departamentu Stanu USA. Liczba uczestników przekroczyła w tym roku 440 000. Współpracuje z ponad 1200 pracodawcami. Studenci nabierają cennego doświadczenia zawodowego, otrzymując jednocześnie pełnowymiarowe wynagrodzenie. Wyjazd jest każdorazowo dopasowywany do uczestnika. Każdy jest pod opieką CCUSA od chwili podpisania kontraktu do powrotu do kraju, 24 godziny na dobę. CCUSA jest na liście Organizacji współpracujących z Ambasadą Amerykańską w Warszawie: https://pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/program-summer-work-travel-swt/
administrator