Michał Pietrzak: „ AWF w Katowicach najlepszą sportową uczelnią w Polsce”

Michał Pietrzak- student AWF Katowice wydziału wychowania fizycznego i  fizjoterapii oraz zawodnik AZS AWF Katowice reprezentantem Polski na XXX Letnie Igrzyska Olimpijskie w Londynie w sztafecie 4x400m.

Rok ciężkiej pracy pod kierunkiem  trenera prof. Janusza Iskry zapewnił mi udział w  Igrzyskach Olimpijskich. Z jednej strony już sama nominacja PKOL jest spełnieniem marzeń, z drugiej zaś  motywacją do dalszego przełamywania swoich barier i siłą do coraz cięższej pracy.

Od października  ubiegłego roku codziennie budziłem się  z myślą, aby wykonać w 100 % założenia treningowe. Trenowałem czasami trzy razy dziennie.   Dwa treningi przygotowane przez trenera i dodatkowo  przygotowany przez  dr. Krzysztofa Mehlicha, który opiekuje się mną jako fizjoterapeuta. Z dnia na dzień wiedziałem, że jestem coraz mocniejszy i lepiej przygotowany,  nawet najcięższe treningi sprawiały mi przyjemność. Im było  bliżej Mistrzostw Polski tym bardziej utwierdzaliśmy się z trenerem w przekonaniu, że będzie to mój życiowy sezon. Podczas Mistrzostw Polski Seniorów, o pół sekundy poprawiłem rekord życiowy a wynik na  400m w 46 sekund i 21 setnych  to  prawie o 0,2 sekundy lepszy wynik od  rekordu klubu a także nominacja na Mistrzostwa Europy w Helsinkach.

Podczas występu w sztafecie 4x 400m  na Mistrzostwach Europy zajęliśmy dopiero 4 miejsce. Wśród sportowców jest ono uznawane za najgorsze z możliwych -  o krok od medalu. Na szczęście  uzyskaliśmy kwalifikacje Olimpijską. Z jednej strony do kraju wróciliśmy rozżaleni brakiem miejsca medalowego, z drugiej zaś szczęśliwi z wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie.

Do Katowickiego AWF zdecydowałem się przyjść tylko ze względu na możliwość trenowania u profesora Janusza Iskry,  najlepszego Trenera jakiego znam, człowiek z ogromną wiedzą i praktyką a jednocześnie obdarzonego dużym poczuciem humoru. AWF w Katowicach to najlepsza uczelnia sportowa w kraju! Żadna inna uczelnia nie może zaoferować sportowcowi Indywidualnego Programu Studiów i Programu Nauczania tak dopasowanego do indywidualnych potrzeb  sportowca. To dzięki „IPSPNowi”, wyrozumiałości i ludzkiej życzliwości wszystkich wykładowców AWF Katowice moja kariera sportowa z roku na rok rozwija się!

Gdybym mógł cofnąć się o cztery lata i mieć ponownie możliwość wyboru uczelni i trenera nie wahałbym się ani sekundy, nawet pomimo tego, że moje miasto rodzinne - Krośniewice oddalone są od Katowic o 250 km.

Na Igrzyska Olimpijskie do Londynu wylatuje 3 sierpnia, zaraz po tym jak złoże przysięgę Olimpijską w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie. Eliminacje sztafety zaplanowane są na 9 sierpnia. Do tego czasu szlifuję swoją formę w Centralnym Ośrodku Sportu w  Zakopanem, następnie na tydzień przed wylotem przenoszę się do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale.