Nasze akcenty na Halowych Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce

Podobnie jak w 2014 roku w sopockiej Ergo Arenie Justyna Święty-Ersetic - studentka naszej Uczelni i zawodnmiczka KS AZS-AWF Katowice zajęła czwarte miejsce w biegu na 400m podczas dobiegających końca Halowych Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce rozgrywanychw Birmingham. Justyna w tym roku pobiła już halowy rekord Polskie na tym dystansie (51.78s) jednak w finałowym biegu, mimo bardzo dobrego występu podopieczna Aleksandra Matusińskiego (KS AZS-AWF Katowice) zakończyła rywalizację z drugim wynikiem w historii polskiej lekkoatletyki – 51,85.
Największych emocji dostarczają jednak biegi sztafetowe. Polki w sobotę uzyskały bezproblemowy awans do najleszej, finałowej, szóstki bez udziału Justyny. W finale jej udział na pierwszej zmianie sztafety zaoowcował wyprowadzeniem sztafety na trzecie miejsce i na tym miejscu Polki zakończyły swoje zmagania. Jednak kontrowersyjną decyzją sędiów zdyskwalifikowano zespół Jamajki, który na metę wpadł jako drugi, a tym samym Polki awansowały na drugą pozycję podium tej mistrzowskiej imprezy. Polki w składzie Justyna Święty-Ersetic, Patrycja Wyciszkiewicz, Aleksandra Gaworska i Małgorzata Hołub-Kowalik uzyskały wynik - 3:26,09s

Zobacz wideo z udziałem naszej studentki. Więcej informacji o startach Polaków w Birmingham na stronie internetowej PZLA.

Foto: RADOSLAW JOZWIAK/CYFRASPORT / Newspix/ Przegląd Sportowy