Podsumowanie akademickich sportowych zmagań 2017 roku

W dniu 19 października 2017 roku w Opolu odbyła się Ogólnopoplska Gala Sportu Akademickiego. Nasza Uczelnia dzięki wynikom uzyskanym przez studentów rywalizujących w ramach rozgrywek Akademickich Mistrzostw Polski uplasowała się na 10 miejscu w klasyfikacji generalnej (170 startujących uczelni). Wzorem lat ubiegłych rywalizacja w typach uczelni (uczelnie AWF) to pierwsze miejsce oraz w klasyfikacji medalowej również pierwsze miejsce z dorobkiem 10 złotych, 10 srebrnych i 10 brązowych medali. Na Gali Uczelnię reprezentowali: prof. dr hab. Grzegorz Juras - Prorektor ds. Rozwoju i Sportu i Dyrektor Biura Rektora dr Krzysztof Nowak. Na Galę zostali zaproszenie i nagrodzeni medaliśći zimowej i letniej uniwersjady studenci AWF Katowice.

25 pździernika w Kinoteatrze Rialto w Katowicach miało miejsce podsumowane zmagań studentów śląskich uczelni. W tym roku AWF Katowice zajęła 4 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 2 w klasyfikacji medalowej. Niższe niż w poprzednich latach miejsce w klasyfikacjach spowodowane było brakiem startów w kilku konkurencjach. W imieniu władz Uczelni dyplomy i puchary odbierali: dr hab. Rajmund Tomik prof. nadzw. AWF - Prorektor ds Dydaktyki i Studentów oraz dr Dorota Szade - Pełnomocnik Rektora ds Sportu Akademickiego. Podobnie jak na gali ogólnopolskiej w Katowicach uchonorowano uczestników obu uniwersjad, studentów AWF Katowice. W ich imieniu nagrody odebrały Justyna Święty i Martyna Swatowska. Student AWF Katowice, reprezentant sportów zimowych - Adam Cieślar otrzymał statuetkę Śląski Gryf w kategorii Sportowy Sukces Roku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Gali ogólnopolskiej i śląskiej.

Zdjęcia z Gali z Opola: Paweł Skraba