Przedszkoliada Tour 2018 - Katowice

 

PODSUOMOWANIE 

We wtorek i środę, 20 i 21 i lutego 2018 r. w Hali Ośrodka Sportowego Szopienice w Katowicach odbyły się imprezy w ramach Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018, czyli największego w Europie cyklu imprez​ sportowych dla przedszkolaków. 

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour to jeden z projektów w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl. Wszystkie Aktywne Przedszkolaki są uczestnikami Drużyny Kangura, obecnej w 150 miastach w Polsce. System Przedszkoliada.pl zapewnia rozrywkę ruchową, przeciwdziała otyłości
i upowszechnia wszechstronny rozwój ruchowy, a także naucza podstaw olimpijskich dyscyplin sportu: piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej.

Jedną z imprez Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 w Katowicach otworzył Naczelnik Wydziału Sportu
i Turystyki Urzędu Miasta Katowice, Pan Sławomir Witek, który powiedział: „W tym momencie na świecie odbywają się dwie wielkie imprezy. Jedną z nich są Igrzyska Olimpijskie w Pyeongchang, a drugą jest Przedszkoliada Tour, a reprezentanci Katowic są obecni na obu z nich.”. Zwrócił się również do uczestników Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018: „Mam nadzieję, że popatrzycie jak wspaniale prezentują się nasi sportowcy i że to Wy już niedługo zajmiecie ich miejsce.”. 

Imprezy Grupa Azoty Przedszkoliada Tour odwiedzają sportowcy z partnerskich klubów. W Katowicach gościli zawodnicy AZS AWF Katowice oraz sekcji siatkówki GKS Katowice. 

W trakcie imprezy Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 w Katowicach wypowiedziała się Paulina Bałtrukiewicz, siatkarka AZS AWF Katowice „Żeby być dobrym w jakiejkolwiek dyscyplinie, trzeba być wszechstronnym. Motoryka rozwija się dzięki uprawianiu wielu dyscyplin sportowych.”.

Z kolei Rafał Sobański, siatkarz GKS Katowice powiedział: „Bardzo cieszę się, że mogę tu być, grać i bawić się. Jestem zaskoczony wysokim poziomem, i mam nadzieję że w przyszłości będę mógł cieszyć się z tego, że swoje pierwsze sportowe kroki stawialiście u mojego boku.”.

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour, to nie tylko sport, ale także edukacja i rozrywka. Podobnie jak podczas wszystkich imprez cyklu, Aktywne Przedszkolaki w Katowicach sięgnęły po kredki aby w ramach akcji „Pokoloruj sport” prowadzonej wspólnie z markami: Herlitz i Pelikan rysować wszystko to, co kojarzy im się ze sportem. Obraz który powstanie będzie dziełem wszystkich uczestników Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018.

Aktywne przedszkolaki poznają również podstawowe zasady ekologii, których uczą się dzięki Stora Enso.

Partnerem lokalnym wydarzenia był Katolik Chorzów - Zespół Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej im. Kardynała Prymasa Augusta Hlonda, którego uczniowie i nauczyciele byli 

wolontariuszami Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 w Katowicach.

Wszystkie Aktywne Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy oraz nagrody od Partnerów cyklu; firm Herlitz i Pelikan. Nie 

obyło się bez przybicia „piątki” z Kangurem, i wspólnego zdjęcia Drużyny Kangura. 

W Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 w Katowicach wzięło udział niemal 700 Aktywnych Przedszkolaków. 

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. 

Partner Tytularny: Grupa Azoty 

Partnerzy Wspierający: Pelikan, Herlitz, Stora Enso, fittykid.pl

Centralny Partner Medialny: TVP ABC

Partnerzy lokalni: AZS AWF Katowice, AWF Katowice, GKS Katowice - sekcja siatkówki, TVP3 Katowice, TVCOM.pl, Katolik Chorzów, Miasto Katowice

Oskar Kozikiewicz
 
 
 
 
 
 


Zapowiedź Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 - Katowice

W najbliższy wtorek i środę, 20 i 21 lutego, w Hali Ośrodka Sportowego Szopienice przy ul. 11 listopada 16 w Katowicach odbędą się imprezy Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018, organizowane w ramach sześćdziesięciu imprez największego w Europie cyklu imprez sportowych dla przedszkolaków. We wtorek, 20.02. zaplanowano dwie tury imprezy - pierwsza tura startuje o godz. 9.30, druga o godz. 12.30. W środę, 21.02., zaplanowano jedną turę, która rozpocznie się o godz. 10.00.

W przeprowadzeniu imprez poza Instruktorami Przedszkoliada.pl pomogą sportowcy z lokalnego klubu partnerskego Przedszkoliada.pl - AZS AWF Katowice. 

Specjalne atrakcje dla Aktywnych Przedszkolaków atrakcje przygotowali partnerzy Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 - Herlitz, Pelikan i Stora Enso. 

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. 

Partner Tytularny: Grupa Azoty

Partnerzy Wspierający: Pelikan, Herlitz, Stora Enso, fittykid.pl

Centralny Partner Medialny: TVP ABC

Partnerzy lokalni: Miasto Katowice, Katolik Chorzów, AZS AWF Katowice, AWF Katowice, TVP 3 Katowice, COMTV.PL

 

 

 

 

administrator