Rozgrywki AMP 2016/17 zakończone

Kolejna edycja Akademickich Mistrzostw Polski 2016/17 dobiegła końca. Według jeszcze nieoficjalnych podsumowań AWF Katowice powróciła po rocznej przerwie na I miejsce klasyfikacji medalowej. W klasyfikacji typów uczelni, niezmiennie od klku lat plasujemy się na najwyższym stopniu podjum. Do ostaniej chwili ważyły się losy miejsca w piewszej dziesiątce klasyfikacji generalnej, ale tutaj ostatecznie z bardzo niewielką przewagą (3,5pkt) nad Uniwersytetem Gdańskim zajęliśmy X miejsce.

O ostetecznej punktacji zdecydowały zawody rozgrywane w miesiącach maju i czerwcu. Nasi studenci wywalczyli złoty i srebrny medal w Karate WKF, lekkoatleci dwa medale srebrny i brązowy w biegach rozstawnych na 4x100m i 4x400m. Piłkarki ręczne zdobyły na koniec rozgrywek AMP brązowy medal. Dużą ilość punktów do klasyfikacji generalnej naszej Uczelni uzyskali w końcowej fazie rywalizacji: judo mężczyzn (75pkt), pływanie kobiet (68pkt) i mężczyzn (75pkt), karate WKF 62pkt, kolarstwo górskie kobiet 66pkt, piłka ręczna kobiet (68pkt) i mężczyzn (63pkt), żeglarstwo (64pkt), tenis mężczyzn (62pkt) i siatkówka plażowa kobiet (71pkt).

Gratulujemy przede wszystkim startującym studentom-zawodnikom oraz ich opiekunom.