Studia podyplomowe: Zarządzanie e-sportem

W związku z planowanym na listopad rozpoczęciem zajęć na studiach podyplomowych Zarządzanie E-sportem realizowanych na AWF Katowice, zachęcamy do zapoznania się z opinią przedstawicieli organizacji e-sportowych dotyczącą ich znaczenia dla świata e-sportu w Polsce. Opinie te zaprezentowane są w filmie.

Projekt studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie E-sportem zainteresował przedstawicieli rynku e-sportowego oraz środowiska naukowego, czego efektem jest liczna grupa praktyków, która będzie prowadzić zajęcia oraz ich udział w konferencji naukowej związanej z tematyką zarządzania e-sportem, która będzie miała miejsce 6. października br. i stanowić będzie oficjalną inaugurację studiów. Do organizacji, których przedstawiciele będą wprowadzać słuchaczy w szczegóły zarządzania e-sportem, należą: ESL, eSports Association, eMinePro, sawik.tv, ELIGA, Piast Gliwice Esports, Legia eSports, FantasyExpo oraz Gameset.

Studia podyplomowe Zarządzanie E-sportem trwają 2 semestry, a zajęcia będą  się odbywać w ramach weekendowych zjazdów. Zapisy zaplanowane są do końca października, lecz należy mieć na uwadze, że liczba miejsc jest ograniczona, a pierwsi chętni już znajdują się na liście słuchaczy. Chcąc do nich dołączyć należy zapisać się na studia na stronie:

W ramach programu studiów słuchacze będą uczestniczyć w 20. przedmiotach, wśród których są m.in.:

• komunikacja i kreowanie wizerunku na rynku e-sportu
  • miejsce e-sportu w organizacjach sportowych
  • programowanie zajęć e-sportowych w szkołach
  • zarządzanie strategiczne i operacyjne w e-sporcie
  • organizacja i przygotowanie treningu e-sportowego
  • organizacja wydarzeń e-sportowych

Pełny program dostępny jest pod adresem: https://awf.katowice.pl/sites/default/files/uploads/pracownicy/u1286/ack2016/podyplomowe/plan_ramowy_zarzadzanie_e_.pdf

Już od najbliższego roku akademickiego na Naszej Uczelni startują nowe studia podyplomowe: Zarządzanie e-sportem. Są one adresowane do osób, które funkcjonują lub zamierzają funkcjonować w świecie e-sportu. W jego tajniki wprowadzać będą przedstawiciele organizacji, które
z powodzeniem działają na rynku e-sportowym. Wśród marek reprezentowanych przez osoby prowadzące zajęcia znajdują się m.in.  ESL, eSports Association, eMinePro, ELIGA, Piast Gliwice Esports, Legia eSports czy FantasyExpo.

Wielu może zadać pytanie: dlaczego na uczelni sportowej wprowadzona zostaje tematyka zarządzania w obszarze sportu elektronicznego? Naturalną odpowiedzią może być fakt, że coraz liczniejsze kluby sportowe otwierają sekcje związane właśnie z e-sportem. Jest to dobra odpowiedź niewyczerpująca jednak zagadnienia. E-sport to rywalizacja zawodników, która przyciąga uwagę kibiców i sponsorów; to ligi, turnieje, duże wydarzenia potrafiące zgromadzić wielkie rzesze sympatyków w miejscu ich rozgrywania oraz za pośrednictwem transmisji. Brzmi znajomo? Sport tradycyjny oraz elektroniczny funkcjonując obok siebie posiadają liczne cechy wspólne. Są nimi m.in. dedykowane klasy w szkołach, proces treningu, organizacje tworzące drużyny, zainteresowanie mediów i biznesu oraz inne. Nie sposób jednak poprawnie funkcjonować w środowisku e-sportowym bez poznania jego specyfiki i aspektów, które odróżniają go od sportu tradycyjnego. Dlatego właśnie zaprosiliśmy do współpracy osoby, które mając doświadczenie w pracy w e-sporcie, będą w stanie wprowadzić słuchaczy w jego klimat oraz zapoznać z jego specyfiką.

Zapisz się na studia i poznaj, z czym związany jest proces zarządzania e-sportem.

Szczegóły dotyczące zapisów znajdziesz tutaj:

Zapraszamy!

Oskar Kozikiewicz