Znakomici wykładowcy i trenerzy piłki siatkowej na AWF

W dniu 22.11.2018 pod patronatem J.M. Rektora AWF i Prezesa Śląskiego Związku Piłki Siatkowej odbyła się konferencja metodyczno -  szkoleniowa dla trenerów i nauczycieli piłki siatkowej. Było to wyjątkowo udane przedsięwzięcie. Gościliśmy na wykładach psychologa sportu z ciekawym wystąpieniem, miało rownież miejsce interesujące doniesie na temat suplementacji oraz wykład ze statystki jako narzędzia podnoszenia efektywności procesu szkolenia. W części praktycznej wystąpił trener M. Kantor nasz absolwent oraz uczestnik studiów doktoranckich z ciekawym treningiem bloku i obrony. Ponadto oglądaliśmy znakomity trening G. Rysia trenera mistrzów świata, a obecnie trenera reprezentacji Izraela. W końcowej części wystąpił M.Lebedew trener Warty Zawiercie oraz trener reprezentacji Australii. W konferencji nie mógł uczestniczyć G.Vermulen  -  trener reprezentacji Holandii i obecnie zespołu MKS Będzin, ale był na naszej Uczelni i przeprowadziliśmy z nim obszerny wywiad, który będzie dostępny na stronach internetowych. Dziękujemy zawodnikom - juniorom MKS Będzin oraz wszystkim, którzy  przysłużyli się do sprawnego przeprowadzeni tego „zjazdu siatkarskiego”.