Akademickie Mistrzostwa Śląska w Wakeboardzie

Z przyjemnością informują, iż organizowane przez nasza uczelnię Akademickie Mistrzostwa Śląska w Wkaeboardzie 30.05.2015 zostały rozegrane zgodnie z planem. Pogoda dopisała, w zawodach udział wzięło 22 zawodników, a przebieg rywalizacji wyłonił najlepszych, którymi okazali się Xięska Weronika z Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz Rafał Sypień student AWF Katowice. Drużynowo Nasza uczelni okazała się najlepszą  spośród startujących.

Organizacyjnie zawody przebiegły bardzo sprawnie, zgodnie z planem w godz. 10:00-13:00 odbyły się eliminacje, następnie półfinały a przejazdy finałowe zakończyły się po godz. 15:00. Komentarze startujących i kibiców były bardzo pozytywne i wszyscy wyrazili chęć udziału w kolejnych takich imprezach oraz konieczność organizowania tego typu zawodów przez środowiska akademickie.

Mam nadzieję, że wakeboard jako nowa forma  aktywności, zaistnieje na naszej uczelni jako przedmiot FAR a zawody wejdą na stałe do kalendarza imprez. Ponadto wierzę, że w przyszłym roku uda się zorganizować imprezę między uczelnianą z ramienia AZS`u a w przyszłości nawet Akademickie Mistrzostwa Polski.

W imieniu wszystkich startujących i swoim serdecznie dziękuję Naszej uczelni za sfinansowanie imprezy.

Niżej oficjalne wyniki oraz link do albumu zdjęć z imprezy na naszej zakładowej stronie na Facebook`u. Relacja w postaci filmu jest w trakcie przygotowania.

Link do zdjęć (tutaj)