Gala Sportu AWF 2017

24 marca 2017 roku, w 69. rocznicę urodzin patrona Uczelni, Jerzego Kukuczki, odbyła się Gala Sportu Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Hala Sportowa zmieniła się na ten wieczór w salę balową. Podczas gali nagrodzono najlepszych zawodników i trenerów naszej Uczelni. Obecnością swoją zaszczycił nas mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski. W imieniu Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki, były zawodnik AZS i pracownik AWF Jan Widera odczytał list gratulacyjny. Bartłomiej Korpak, sekretarz generalny Zarządu Głównego AZS podsumował tegoroczne dokonania reprezentantów AWF Katowice na ostatniej Zimowej Uniwersjadzie.

Najważniejszym punktem uroczystości było uhonorowaie najlepszych sportowców i trenerów AZS AWF Katowice. Nagrody wręczono w kategoriach:

Najlepsza zawodniczka i zawodnik sportów letnich (lekkoatleci Justyna Święty oraz Michał Pietrzak i pływak Tomasz Polewka)
Najlepsza zawodniczka i zawodnik sportów zimowych (Karolina Riemen-Żerebecka (narciarstwo dowolne), łyżwiarz szybki Konrad Niedźwiedzki i dwuboista Adam Cieślar)
Najlepsza drużyna (sekcja judo)
Debiut roku AZS AWF Katowice (lekkoatletka Ewa Swoboda)
Nadzieja roku (szpadziści: Martyna Swatowska i Mateusz Antkiewicz)
Najlepszymi trenerami wybrano Aleksandra Matusińskiego, opiekuna Justyny Święty i żeńskiej reprezentacji na 400 m oraz Piotra Bortela szkoleniowca szpadzistów. Przyznano też nagrodę specjalną, prof. Janowi Pilchowi, oraz tytuły Zasłużony dla AWF Katowice, które odebrali wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun w imieniu prezydenta miasta Marcina Krupy oraz prof. Krzysztof Ficek.

Z tej okazji warto też wspomnieć o fantastycznych wynikach studentów AWF Katowice, którzy od kilku lat zajmują czołowe miejsca w klasyfikacji Generalnej Akademickich Mistrzostw Polski, co skutkuje corocznym pierwszym miejscem w klasyfikacji typów uczelni, czyli AWF-ów.

Ubiegłoroczny sezon zakończyliśmy na X miejscu w klasyfikacji generalnej na ok. 140 startujących Uczelni (udział tylko w 33 dyscyplinach na 43 rozgrywane), II miejsce w medalowej (przegrana z AWF Kraków jednym srebrnym medalem) i I w typach uczelni.

W dyscyplinach Indywidualnych zdobyto złote, srebrne i brązowe medale i były to:

Judo – opiekun mgr Maciej Kostrzewa

Kolarstwo górskie kobiet – opiekun dr Grzegorz Mikrut

Narciarstwo alpejskie  - opiekun dr Adam Staszkiewicz

Lekkoatletyka  - opiekun dr Bartłomiej Szade

Pływanie kobiet i mężczyzn – opiekunowie dr Wojciech Rejdych i mgr Michał Skóra

Snowboard – opiekun dr Dominika Narloch

Karate WKF – opiekun student Jakub Baron

Natomiast w grach zespołowych:

Futsal kobiet –  brązowy medal AMP opiekun mgr Marcin Oślizło i studentka Angelina Łąckiewicz - Oślizło

Piłka ręczna kobiet – złoty medal, opiekun dr Zbigniew Pawelak

Piłka ręczna mężczyzn – srebrny medal, opiekun dr Ryszard Jarząbek.

Blisko podium znalazły się jeszcze koszykówka kobiet i mężczyzn oraz piłka siatkowa kobiet.

Wszystkim zawodnikom, opiekunom i trenerom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! :)