I Akademicki Puchar Śląska w Wakeboardzie za nami!

10.06.2017 roku odbyła się I edycja Akademickiego Pucharu Śląska w Wakeboardzie. Akurat w sobotę przez Polskę przeszedł deszczowy front, zarówno w piątek, jak i w niedzielę pogoda bardzo dopisywała, a w dniu zawodów, dokładnie jak zakończono przejazdy treningowe pogoda się załamała. Silny wiatr i deszcz uniemożliwił rozegranie rundy eliminacji w planowanym terminie. Zawodnicy i organizatorzy zmuszeni byli do czekania na poprawę pogody… Po 2,5h wiatr ustał a deszcz zelżał i rozpoczęto rundy eliminacyjne. Z godziny na godzinę pogoda się poprawiała i ostatnie przejazdy finałowe odbyły się już w dobrych warunkach, a rozdanie nagród przy blasku przebijającego się słońca.

W zawodach wzięło udział 24 studentów z 5 uczelni. Politechnika Śląska Gliwice i AWF Katowice wystawiło najwięcej zawodników.

Po miłej atmosferze i uśmiechniętych minach zawodników oraz gości, można stwierdzić, że zawody mimo feralnego początku zakończyły się sukcesem.

Dzięki dodatkowym sponsorom zwycięzcy Weronika Xsięska i Olaf Sypień (Politechnika Śląska) otrzymali deskorolki od firmy sportylion.pl.

Agata Kopacka (AWF Katowice) wylosowała longboarda, a pozostali zawodnicy otrzymali koszulki AWF Katowice, vouchery na wyciąg wakeboardowy WakeZone Stawiki oraz darmowe wejściówki na FreestylePark.

W klasyfikacji drużynowej kobiet wygrał AWF Katowice, natomiast wśród mężczyzn najlepsza okazała się Politechnika Śląska Gliwice.