Ogólnopolska Gala Sportu Akademickiego 2016

20 października 2016r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się Gala Sportu Akademickiego podsumowująca ogólnopolskie rozgrywki studentów uczelni wyższych za rok 2015/16. Studenci AWF Katowice startowali w 32 dyscyplinach spośród rozegranych 42. W klasyfikacji generalnej AWF Katowice zajęła 10 miejsce na około 140 startujących uczelni, w klasyfikacji medalowej drugie miejsce z dorobkiem 11 złotych, 8 srebrnych i 11 brązowych medali, ustępując jedynie AWF Kraków jednym srebrnym medalem. Wśród uczelni wychowania fizycznego od kilku lat zajmujemy pierwsze miejsce i tak też było w roku bieżącym. Na pozostałych miejscach podium stanęli AWF Kraków i AWF Wrocław. Podczas Gali naszą uczelnię reprezentowali JM Rektor prof. dr hab. Adam Zając oraz dr Krzysztof Nowak dyrektor KS AZS-AWF Katowice. Odebrali oni puchary i wyróżnienia za uczestnictwo w sporcie akademickim.