X Katowicki Festiwal Biegowy im. Jerzego Kukuczki

13 maja bieżącego roku odbyła się jubileuszowa edycja Katowickiego Festiwalu Biegowego im. Jerzego Kukuczki. Zawodnicy po raz 10. stanęli na starcie, w tym roku, w Katowickim Parku Leśnym na Muchowcu w Katowicach. Rywalizacja odbyła się w kilku konkurencjach:

• bieg na 5 i 10 km,
  • sztafeta pokoleń,
  • maraton i półmaraton,
  • III Mistrzostwa Katowic w Nordic Walking,
  • Biegi indywidualne dzieci i młodzieży.

Znalazały się również atrakcje dla najmłodszych, między innymi dmuchane zjeżdżalnie, siłownia, czy miasteczko lekkoatletyczne. Po zakończeniu rywalizacji każdy uczestnik kończący wyścig otrzymał pamiątkowy medal.
Majowy piknik z AWF Katowice przebiegł w bardzo miłej atmosferze, obecni byli mieszkańcy Katowic, studenci oraz pracownicy naszej Uczelni, ale także całe rodziny. Dziękujemy wszystkim za udział w wydarzeniu i wspólnie spędzony czas, z nadzieją na spotkanie podczas kolejnych edycji Festiwalu!