Sylwetki prelegentów

PRZEMYSŁAW CZOKÓW

  • Od 2007 roku trener główny sekcji pływackiej KS Delfin Gdynia.
  • Absolwent AWFiS w Gdańsku.
  • W przeszłości zawodnik KTP ARKA Kielce oraz AZS AWF Gdańsk.
  • Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski oraz rekordzista Polski w pływaniu. Reprezentant Polski podczas EYOF 1999, Mistrzostw Europy Juniorów w Dunkierce 2000 oraz na Malcie 2001. Uczestnik Pucharu Świata.
  • Trener kadry narodowej juniorów na I Igrzyska Europejskie w Baku 2015 oraz na ME na Węgrzech 2016.
  • Wychowawca Mistrza Europy juniorów oraz wielokrotnego rekordzisty Polski Mateusza Arndta.
  • Jego zawodnicy zdobyli łącznie ponad 50 medali Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych.
  • Trener roku 2013 w Gdyni.
 

MATEUSZ ARNDT

  • Wychowanek KS Delfin Gdynia.
  • Wielokrotny Mistrz Polski w kategorii dzieci, młodzik, junior młodszy i starszy oraz wielokrotny rekordzista Polski juniorów na dystansach 200 i 400 m stylem dowolnym.
  • Finalista I Igrzysk Europejskich w Baku 2015 w konkurencji 200 m stylem dowolnym (8 miejsce).
  • Aktualny Mistrz Europy Juniorów w sztafecie 4x200 m stylem dowolnym oraz brązowy medalista w konkurencji indywidualnej 200 m stylem dowolnym podczas Mistrzostw Europy Juniorów na Węgrzech 2016.
  • Sportowiec roku 2016 w Gdyni.
 

JOANNA BUDZIS

  • Psycholog, absolwentka University of Pittsburgh (USA) i Uniwersytetu SWPS,
  • Olimpijka i v-ce mistrzyni Europy w pływaniu, wielokrotna mistrzyni i rekordzistka Polski.
  • Zawodniczka amerykańskiej drużyny uniwersyteckiej PITT I Dywizji Ligi NCAA i kapitan drużyny akademickiej. Założycielka STREAMLINE Leadership Academy, pierwszego w Polsce centrum psychoedukacji sportowców.
  • Prowadzi warsztaty i szkolenia dla trenerów, zawodników i rodziców różnych dyscyplin sportowych. 
 

 

PAWEŁ WOLKOW

  • Trener pływania od początku swojej 15 letniej kariery trenerskiej związany z UKS G – 8 Bielany.
  • Obecnie koordynator SMS Bielany Warszawa.
  • Trener grupy juniorskiej rocznik 1999  -  2002, w której skład wchodzi wielu utytułowanych zawodników:
  1. Kacper Stokowski: rekordzista świata na 50 i 100 stylem grzbietowym, Mistrz Europy na 200 dowolnym i w sztafecie 4 x 200 dowolnym, medalista EYOF, Multimedalista  Mistrzostw Polski Seniorów i Juniorów jak również wielokrotny rekordzista Polski. W roku 2016 został wybrany najlepszym juniorem Polski.
  2. Bartosz Piszczorowicz medalista Mistrzostw Europy w wyścigu sztafetowym 4x100m dowolnym, rekordzista Polski  i multimedalista Mistrzostw Polski Seniorow i Juniorów.
  3. Julia Klonowska uczestniczka Mistrzostw Europy i wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski.
  4. Filip Orlicz wielokrotny rekordzista Polski i multimedalista MP, zdobywca 5 złotych medali w stylu  50, 100, 200, 400, 1500 dowolnym.
  5. Oraz wielu innych medalistów i rekordzistów Polski
  • W 2016 roku zajął 3miejsce w plebiscycie na najlepszego trenera.
  • Przygotowywał  juniorów do EYOF, Mistrzostw Europy, trener kadry juniorów obecnie odpowiedzialny za przygotowanie juniorów i młodzieżowców do Mistrzostw Świata Seniorów.