Sylwetki prelegentów

Piotr Albiński – dr nauk o kulturze fizycznej. Trener WKS Śląsk – SMS Wrocław. Obecnie trener Dawida Szwedzkiego – złotego medalisty Mistrzostw Polski Seniorów, finalisty Uniwersjady w Tajpej 2017.Prelegent, tłumacz z angielskiego i włoskiego na wielu konferencjach i szkoleniach dla trenerów pływania. Olimpijczyk z Barcelony 1992, brązowy medalista Mistrzostw Świata na basenie 25 m w Palma de Mallorca w 1993 roku. Rekordzista Polski w konkurencji 1500 dow. Trener olimpijczyków – Agaty Korc i Kacpra Klicha. 

 

 

 

 

 

Filip Lysko-  Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach na kierunku Fizjoterapia. Główny fizjoterapeuta wielosekcyjnego klubu AZS AWF Katowice, gdzie na co dzień zajmuje się zawodowymi sportowcami różnych dyscyplin (m.in. pływanie, judo, lekkoatletyka, narciarstwo biegowe). Do swojego dorobku zawodowego może zaliczyć także współpracę z: Reprezentacją Polski Seniorów oraz Juniorów w Hokeju na Lodzie, Reprezentacją Polski Seniorów oraz Juniorów w pływaniu, Reprezentacją Polski PZSN w siatkówce halowej oraz plażowej mężczyzn. Jako fizjoterapeuta bierze udział w wielu międzynarodowych wydarzeniach sportowych rangi mistrzowskiej takich jak Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Świata, Uniwersjada itp. Doświadczenie w pracy na poziomie klinicznym zdobył m.in. w NZOZ „Euromedic” na oddziale ortopedii oraz chirurgii naczyniowej. Swoją wiedzę z zakresu fizjoterapii sukcesywnie poszerza na różnego rodzaju kursach, szkoleniach oraz konferencjach (m.in. "Terapia manualna wg. Radosława Składowskiego", „Wykorzystanie treningu ekscentrycznego i plajometrycznego w praktyce klinicznej na przykładzie postępowania po rekonstrukcji ACL.”, „Rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego- leczenie operacyjne i możliwości rehabilitacji.”, „International FDM Congress”, „Schorzenia i urazy stawu skokowo- goleniowego- sposoby i techniki leczenia” „Functional Movement Analysis” i wiele innych). W swojej pracy wykorzystuje techniki terapii manualnej, manualnej terapii narzędziowej, terapii powięziowej oraz masażu. Do jego zainteresowań z zakresu fizjoterapii można zaliczyć rehabilitację po urazach stawów obręczy barkowej, stawu kolanowego oraz skokowego, a także metody regeneracji oraz optymalizacji wysiłku wykorzystywane w sporcie zawodowym.

Jarosław Dobosz - Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku Fizjoterapia. Karierę zawodową rozpoczął zajmując się rehabilitacją sportową w Akademickim Klubie Sportowym AZS AWF Katowice oraz fizjoterapią ergonomii pracy dla zagranicznych korporacji. Do chwili obecnej zajmuje stanowisko fizoterapeuty w Firmie Technomex wprowadzając nowoczesne rozwiązania rehabilitacyjne w dziale badań i rozwoju. Wśród kursów odbytych przez naszego fizjoterapeutę znajdują się m.in. Kurs Neurodynamiki Klicznej NDS w stopniu zaawansowanym, kurs kinesio tapingu KT1+ KT2, Kurs Masażu klasycznego, Kurs Ekso chapter I i chapter II oraz kurs Ergospirometrii. W fizjoterapii najbardziej interesują go metody rehabilitacyjne związane z obręczą barkową i kręgosłupem szyjnym. Na co dzień zajmuje się również treningiem funkcjonalnym oraz zastosowaniem nowoczesnych metod treningu motorycznego w sporcie profesjonalnym i amatorskim.

Jakub Karpiński - Pracownik naukowo-dydaktyczny Zakładu Pływania i Ratownictwa Wodnego w Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, laureat Stypendium Naukowego Ministra Szkolnictwa Wyższego. Doktor nauk o kulturze fizycznej, autor prac naukowych nt. wpływu treningu hipoksycznego na lądzie na wydolność tlenową pływaków. Trener pływania kl. II, specjalista z zakresu treningu funkcjonalnego, suplementacji oraz dietetyki sportowej. Trener sekcji pływania w KS AZS AWF Katowice. W przeszłości odbył staże naukowo-trenerskie w Plymouth Leander Swimming oraz na Uniwersytecie Lizbońskim. W latach 2015-2017 był członkiem sztabu trenerskiego Kadry Narodowej Juniorów w Pływaniu odpowiedzialnym za trening na lądzie, w 2017 roku był trenerem głównym Kadry Narodowej w Pływaniu podczas Uniwersjady w Tajpej oraz trenerem Kadry Narodowej w pływaniu Służb Wojskowych podczas Mistrzostw Świata w Rio de Janeiro.

Wojciech Rejdych - Starszy wykładowca Zakładu Pływania i Ratownictwa Wodnego w Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Doktor nauk o kulturze fizycznej, autor prac naukowych z zakresu pływania. Trener pływania klasy I, dodatkowe uprawnienia: sędzia II klasy pływania, ratownik WOPR, instruktor odnowy biologicznej, instruktor rekreacji ruchowej. Trener w sekcji pływania KS AZS AWF Katowice. W przeszłości zawodnik MKS MOS Katowice.