Aktualności
Konkurs "Ciekawa lekcja wychowania fizycznego" - nagrody rozdane!
18 czerwca 2024 roku odbył się XVI finał Konkursu im. Profesora Stanisława Strzyżewskiego „Ciekawa lekcja wychowania fizycznego” organizowany corocznie przez pracowników Zakładu Teorii i Metodyki Wychowania Fizycznego.
Czy wirtualna rzeczywistość może wspierać sportowców na wózkach? Nowe badania!
Badania przeprowadzone przez zespół pracowników Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach ukazują korzyści z treningów z wykorzystaniem technologii VR dla bokserów poruszających się na wózkach.
Śląski Festiwal Nauki Katowice 2024 - Nabór uzupełniający
Rozpoczynamy nabór uzupełniający do Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice 2024! Dziękujemy za wszystkie Wasze dotychczasowe zgłoszenia i czekamy na kolejne propozycje wykładów, warsztatów, stanowisk pokazowych, wystaw oraz innych aktywności popularyzujących naukę!
Mistrzostwa Europy w pływaniu, Belgrad 2024
Wczoraj zakończyły się niezwykle udane Mistrzostwach Europy w pływaniu w Belgradzie, z których reprezentacja Polski przywiozła 15 medali (3-6-6)! Nasi studenci, a jednocześnie zawodnicy KS AZS AWF Katowice brali czynny udział w wywalczeniu aż 7 a nich! Warto zaznaczyć, że KAŻDY reprezentant AWF Katowice wrócił z Serbii z medalem
Zbiór archiwalny - "Spuścizna Jerzego Kukuczki" na Polskiej Liście Krajowej Programu UNESCO
Na listę wpisywane są najcenniejsze dokumenty i zbiory o szczególnym znaczeniu dla dziedzictwa kulturowego i polskiej tradycji.
Wpływ treningu karate - kata na postawę ciała sportowca
Trening karate wpływa na poprawę sprawności fizycznej, jednakże wyczynowy trening sportowy (kata) wykazuje również bezpośredni i długofalowy wpływ na postawę ciała oraz bóle mięśniowo-szkieletowe elitarnych zawodników.
Kurs przygotowawczy do testów sprawnościowych 2024
18 czerwca odbył się kurs przygotowawczy do egzaminów sprawnościowych na kierunki Bezpieczeństwo Wewnętrzne, Wychowanie Fizyczne i Sport.
ESOF 2024 Networking Day
Ostatni dzień ESOF2024 to propozycja wykraczająca poza akademicką debatę i przestrzenie MCK. Uczestnicy mieli możliwość bezpośredniego sieciowania się oraz zapoznania z potencjałem naukowym śląskich uczelni.