Studencki Ruch Naukowy AWF im. Jerzego Kukuczki w Katowicach

Funkcję Pełnomocnika Rektora ds. Studenckiego Ruchu Naukowego pełni:
dr hab. Kajetan Słomka, prof AWF Katowice
portret.jpg       tel.: 32 207 51 41
email: k.slomka@awf.katowice.pl
Budynek główny AWF, pok. 26

fb-icon.pngNasz facebook kliknij tutaj

24.04.2024 - I Międzynarodowa Konferencja Studenckich Kół Naukowych i Doktorantów

W tym roku formuła konferencji zmienia się na międzynarodową jednak jego forma pozostaje bez zmian. Zapraszamy tym razem do Ustronia (Hotel Diament).

Termin nadsyłania streszczeń mija 25 kwietnia, prosimy zarejestrowanych uczestników o pełną mobilizację. Brak streszczenia będzie skutkować usunięciem z prezentacji z programu konferencji.

Więcej informacji w Komunikacie III w sekcji "Konferencje SKN"

26.01.2024 - Konferencja Studenckich Kół Naukowych i Doktorantów

KOMUNIKAT I

20 Konferencja Studenckich Kół Naukowych i Doktorantów"Zagadnienia kultury fizycznej i zdrowia badaniach młodych naukowców”

Termin 9-10 maj 2024 r.
Miejsce: Zostanie ogłoszony w kolejnym komunikacie
Organizator: Zarząd Studenckiego Ruchu Naukowego AWF im. Jerzego Kukuczki w Katowicach
Patronat honorowy: J.M. Rektor AWF Katowice - prof. dr hab. Grzegorz Juras

Cel konferencji: stworzenie interdyscyplinarnego forum do prezentacji osiągnięć naukowych studentów i doktorantów w dziedzinie kultury fizycznej i zdrowia.

20.10.2023 - III Festiwal Studenckich Kół Naukowych
Tradycyjnie wraz z początkiem roku akademickiego Zarząd Studenckie Ruchu Naukowego wraz z SKN działającymi na terenie uczelni organizuje Festiwal Studenckich Kół Naukowych. Tegoroczna edycja jest już trzecią i odbędzie się 20 listopada 2023 na terenie Hali Wielofunkcyjnej AWF Katowice. Już teraz zapraszamy całą społeczność akademicką do czynnego włączenia się w to wydarzenie.

Pełnomocnik Rektora ds. Studenckiego Ruchu Naukowego - dr hab. Kajetan Słomka, prof. AWF Katowice

Regulamin Studenckiego Ruchu Naukowego

AKADEMII WYCHOWANIA FIZYCZNEGO im. Jerzego Kukuczki w KATOWICACH

§ 1. Struktura SRN

  1. Studencki Ruch Naukowy (zwane dalej SRN) jest dobrowolną, uczelnianą organizacją o charakterze naukowym zrzeszającą studentów, doktorantów, absolwentów i nauczycieli akademickich Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach (zwanych dalej Członkami SRN).
  2. Członkiem SRN może zostać także osoba spoza uczelni, nie będąca aktualnie studentem AWF Katowice, zainteresowana działalnością naukową w ramach realizowanych projektów w Instytutach Naukowych AWF Katowice oraz Studenckich Kołach Naukowych, która planuje rozpoczęcie studiów w Szkole Doktorskiej.
  3. SRN podlega Prorektorowi ds. Nauki, natomiast nadzór merytoryczno-organizacyjny należy do zadań Pełnomocnika Rektora ds. Studenckiego Ruchu Naukowego, który powoływany jest odrębnym zarządzeniem Rektora AWF Katowice.
  4. Członkowie SRN, do których należą studenci, doktoranci oraz osoby zrzeszone spoza uczelni, a także nauczyciele akademiccy, zwani dalej Opiekunami prowadzą prace naukowo-badawcze w Studenckich Kołach Naukowych zwanych dalej SKN.
  5. Działalność koordynacyjno-organizacyjną pełni Zarząd SRN, który wybierany jest spośród studentów i doktorantów będących Członkami SRN na corocznym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym zwoływanym w październiku każdego roku. Zarząd składa się z minimum trzech Członków, w tym Przewodniczącego, Wiceprzewodniczącego, Sekretarza. Zarząd SRN może powołać Koordynatorów poszczególnych Wydziałów AWF Katowice. Kadencja Zarządu SRN trwa 1 rok i kończy się z chwilą powołania nowego Zarządu SRN.
  6. Pełnomocnik Rektora ds. SRN oraz Zarząd SRN mogą podjąć decyzję o odwołaniu Członka Zarządu SRN i/lub Koordynatora Wydziału w sytuacji naruszenia niniejszego Regulaminu i/lub rażącego niedopełnienia obowiązków. Odwołanie Członka Zarządu SRN i/lub Koordynatora Wydziału dokonuje się na wniosek Przewodniczącego Zarządu SRN oraz przynajmniej dwóch członków Zarządu SRN lub grupy co najmniej 25% Członków SRN poprzez uzyskanie względnej większości głosów.
  7. W przypadku rezygnacji z funkcji Członka SRN Pełnomocnik Rektora ds. SRN zobowiązany jest do ustalenia terminu wyborów uzupełniających w czasie 14 dni roboczych od daty utracenia statusu Członka Zarządu SRN.
  8. W przypadku ustąpienia Przewodniczącego Zarządu SRN w czasie trwania kadencji, jego funkcję przejmuje Wiceprzewodniczący, aż do najbliższego zebrania Członków SRN zwołanego najpóźniej na 21. dzień roboczy od dnia ustąpienia w celu przeprowadzenia wyborów uzupełniających. W sytuacji ustąpienia Przewodniczącego Zarządu SRN na dwa i mniej miesięcy przed wygaśnięciem trwania kadencji, jego funkcję przejmuje Wiceprzewodniczący, bez przeprowadzania wyborów uzupełniających.

§ 2. Cele SRN i sposoby ich realizacji

  1. Celem SRN jest rozwijanie naukowych zainteresowań studentów, doktorantów oraz przygotowywanie ich do pracy naukowo-badawczej.
  2. SRN realizuje swoje cele poprzez:
    1. inicjowanie, wspieranie i pomoc w działalności naukowej Członków SRN;
    2. propagowanie osiągnięć naukowych Członków SRN oraz upowszechnianie wyników z działalności SRN na stronie https://www.awf.katowice.pl/uczelnia/studencki-ruch-naukowy prowadzonych przez SRN;  
    3. ułatwianie przepływu informacji i wymiany doświadczeń w zakresie nauk o kulturze fizycznej oraz nauk o zdrowiu;
    4. organizowanie corocznej Konferencji dla Młodych Naukowców oraz współorganizowanie innych konferencji, warsztatów, seminariów, wykładów, konkursów, etc.;
    5. współpracę z innymi organizacjami studenckimi; 
    6. aplikowanie do konkursów dotujących zadania publiczne o charakterze naukowym.
  3. Pełnomocnik Rektora ds. SRN przygotowuje sprawozdanie z działalności SRN na koniec każdego roku akademickiego, które udostępniane jest na stronie https://www.awf.katowice.pl/nauka/studencki-ruch-naukowy/
  4. Członkostwo w SKN i działalność w Studenckim Ruchu Naukowym potwierdzane jest na podstawie rocznych sprawozdań przygotowanych przez opiekunów Studenckich Kół Naukowych oraz aktualnych list członków SKN. Druk zaświadczenia należy wypełnić i uzyskać podpisy opiekuna oraz Pełnomocnika Rektora ds. Studenckiego Ruchu Naukowego. Plik jest dostępny do pobrania ze strony SRN (Załącznik 5).

§ 3. Studenckie Koła Naukowe

  1. Praca naukowa Studenckich Kół Naukowych (zwanych dalej SKN) działających na terenie AWF Katowice jest istotą działalności SRN. 
  2. SKN to dobrowolne zrzeszenie studentów, doktorantów oraz osób nie będących aktualnie studentami AWF Katowice, które są zainteresowane działalnością naukową w ramach realizowanych projektów w SKN. Celem SKN jest pogłębianie i propagowanie wiedzy, umiejętności badawczych oraz praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy i umiejętności, w szczególności poprzez wspólną pracę i naukę jego członków. 
  3. SKN podlegają rejestracji w rejestrze prowadzonym przez SRN, udostępnianym na stronie https://www.awf.katowice.pl/nauka/studencki-ruch-naukowy/lista-zarejestrowanych-skn
  4. Zgłoszenia SKN, według załączonego wzoru (Załącznik 1) dokonuje Opiekun, który jest pracownikiem akademickim AWF Katowice. Opiekun SKN sprawuje opiekę merytoryczną nad studentami, doktorantami oraz innymi osobami zrzeszonymi w SKN.
  5. Zgłoszenie zgodnie z załącznikiem powinno zawierać:
    1. nazwę SKN,
    2. obszar zainteresowań /problemów badawczych SKN,
    3. listę imienną minimum 3 członków założycieli koła naukowego.
    4. regulaminu zgłaszanego SKN.
       
  6. Sposób prowadzenia SKN zależy od Opiekuna, jednak z zachowaniem naukowo-badawczego charakteru działalności SKN oraz zgodnie z Regulaminem SRN.
  7. Do obowiązków SKN należą: 
          a. realizacja działań SKN zgodnie z Regulaminem SRN.  
          b. czynny udział SKN w Konferencji dla Młodych Naukowców (wystąpienie studenta/doktoranta/osoby zrzeszonej i/lub udział Opiekuna w Komitecie Organizacyjnym lub Naukowym Konferencji);
          c. złożenie sprawozdania z działalności SKN w formie papierowej i elektronicznej przez Opiekuna SKN według załączonego wzoru (Załącznik 2) na koniec każdego semestru bieżącego roku akademickiego, zgodnie z aktualną organizacją roku;
  8. Zamknięcie SKN odbywa się na wniosek Opiekuna SKN lub Pełnomocnika Rektora ds. SRN według załączonego wzoru (Załącznik 3). 

      Sytuacja dotyczy: 

                a. złożenia wniosku przez Opiekuna SRN o zamknięcie SKN;
                b. nieprzestrzegania obowiązków SKN zawartych w § 3 ust. 6.

       9. W sytuacji braku studentów, doktorantów lub osób zrzeszonych w SKN, należy ten fakt przedstawić w sprawozdaniu z działalności SKN (Załącznik 2, pkt. 4). Działalność zarejestrowanego SKN wygasa po dwuletnim okresie braku uczestnictwa w nim co najmniej 3 członków.
      10. Zamknięcie lub wygaśnięcie działalności SKN jest równoznaczne z wykreśleniem z rejestru SRN. 

§ 4. Zasady finansowania SKN

       1. SKN mogą ubiegać się o dofinansowanie swojej działalności poprzez złożenie wniosku według załączonego wzoru (Załącznik 4) w poniżej określonych obszarach: 

               a. udział czynny w konferencjach, sympozjach i seminariach o charakterze naukowym; 
               b. czynności publikacyjne (dofinansowanie w zależności od budżetu SRN);
               c. inne wydatki w porozumieniu z Pełnomocnikiem ds. SRN lub Prorektorem ds. Nauki (dofinansowanie w zależności od budżetu SRN). 

Uwaga: dofinansowanie z budżetu SRN nie obejmuje doktorantów Szkoły Doktorskiej. Finansowanie doktorantów powinno być realizowane w ramach budżetu Zespołów Badawczych.

§ 5. Postanowienia końcowe

  1. Nadzór nad postanowieniami niniejszego Regulaminu sprawuje Pełnomocnik Rektora ds. SRN oraz Prorektor ds. Nauki.
  2. Kwestie nieujęte w niniejszym Regulaminie rozstrzyga Prorektor ds. Nauki.
  3. Regulamin SRN wchodzi w życie z dniem podpisania przez Rektora AWF im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. 

Na nową kadencję 2023/2024 do Zarządu Studenckiego Ruchu Naukowego zostali wybrani:

Przewodnicząca SRN:
mgr Magdalena Kaszuba 

Wiceprzewodnicząca/cy Zarządu SRN:
Agata Latocha

Sekretarz Zarządu SRN:
Jonatan Helbin

Poprzedni Zarząd SRN na rok 2022/2023:

mgr Magdalena Kaszuba - Przewodnicząca SRN
mgr Dawid Nowak - Zastępca Przewodniczącej SRN
mgr Maria Wysogląd - Sekretarz SRN

Wydział Fizjoterapii

1. Studenckie Koło Naukowe Diagnostyki i Fizjoterapii Narządu Ruchu (Musculoskeletal Diagnostic and Physiotherapy - Research Team) - Instytut Fiozjoterapii i Nauk o Zdrowiu/Zakład Kinezyterapii
Opiekun SKN: dr hab. Paweł Linek, prof. AWF, email: p.linek@awf.katowice.pl
Przewodniczący SKN: mgr Małgorzata Pałac: malgorzatapalac3@gmail.com

Obszar działalności:
1. Wykorzystanie ultrasonografii obrazowej w diagnostyce narządu ruchu
2. Wykorzystanie przewodnictwa nerwów obwodowych w różnych dysfunkcjach narządu ruchu
3. Ocena efektów fizjoterapii (metod specjalnych fizjoterapii) w dysfunkacjach narządu ruchu.

2. Studenckie Koło Naukowe "FASCYnaci" - Katedra Nauk Biomedycznych i Medycyny Fizykalnej/Zakład Podstawowych Nauk Biomedycznych i Terapii Tkankowej 
Opiekun SKN: dr hab. Michał Kuszewski, prof. AWF, email: m.kuszewski@awf.katowice.pl
Przewodniczący SKN: Michał Kochan, email: michalkochan@poczta.fm

Obszar działalności:
1. Powięź i tkanki miękkie
2. Efektywność technik terapeutycznych
3. Ocena reaktywności tkankowej w kontekście różnych oddziaływań
4. Stabilizacja

3. Studenckie Koło Naukowe "IMPULS" - Katedra Nauk Biomedycznych i Medycyny Fizykalnej
Opiekunowie SKN: dr hab. Daria Chmielewska, prof. AWF, emali: d.chmielewska@awf.katowice.pl 
Zastępca Opiekuna SKN: dr Magdalena Stania, emali: m.stania@awf.katowice.pl
Przewodnicząca SKN: Ciesielska Agata, email: agata8060@gmail.com 

Obszar działalności:
1. Elektromiografia powierzchniowa.
2. Wibracja całego ciała a aktywność mięsni dna miednicy.
3. Fala uderzeniowa w dysfunkcjach układu narządu ruchu.
4. Skuteczność terapeutyczna zabiegów fizykalnych w wybranych schorzeniach.
5. Zachowawcze leczenie nietrzymania moczu.
6. Zastosowanie i skuteczność terapeutyczna metody Pilates w fizjoterapii.

4. Studenckie Koło Naukowe Ludzki Umysł - możliwości fizjoterapii w zaburzeniach kognitywnych - Katedra Fizjoterapii w Chorobach Wewnętrznych/Zakład Fizjoterapii w Chorobach Wewnętrznych
Opiekun SKN: dr Agnieszka Nawrat-Szołtysik, email: a.nawrat-szoltysik@awf.katowice.pl
Przewodnicząca SKN: Emila Bizoń, emal: e.k.bizon@gmail.com

Obszar działalności:
1. Wpływ fizjoterapii i aktywności fizycznej w profilaktyce i leczeniu choroby Alzheimera i innych rodzajach otępienia
2. Wykorzystanie innowacyjnych metod i narzędzi diagnostycznych w analizie i poprawie funkcji poznawczych

5. Studenckie Koło Naukowe "PainLab" - Instytut Fizjoterapii i Nauk o Zdrowiu/Laboratorium Badania Bólu
Opiekun SKN: dr Wacław M. Adamczyk, email: w.adamczyk@awf.katowice.pl
Przewodniczący SKN: Jacek Skalski, email: j.skalski@awf.katowice.pl

Obszar działalności:
1. Badania podstawowe z zakresu psychofizjologii i psychofizyki bólu
2. Mechanizmy modulacji bólu u ludzi
3. Przestrzenne aspekty systemu bólowego u ludzi
4. Mechanizmy bólu przewlekłego

6. Studenckie Koło Naukowe "Być Kobietą - Znaczenie Fizjoterapii oraz Aktywności Fizycznej w Ginekologii, Położnictwie i Onkologii" - Katedra Fizjoterapii w Chorobach Wewnętrznych/Zakład Podstaw Fizjoterapii Klinicznej
Opiekun SKN: mgr Aleksandra Bula, email: a.bula@awf.katowice.pl
Przewodniczący SKN: Ewa Cichoń, email: ewaskera@gmail.com

Obszar działalności:
1. Ginekologia
2. Położnictwo
3. Onkologia

7. Studenckie Koło Naukowe "Analiza wpływu ciąży na narząd ruchu" - Katedra Fizjoterapii w Chorobach Wewnętrznych
Opiekun SKN: dr Agnieszka Opala-Berdzik, email: a.opala-berdzik@awf.katowice.pl
Przewodniczący SKN: Paulina Spyrka, email: paulinaspyrka1@gmail.com

Obszar działalności:
1. Zmiany biomechaniczne w ciąży
2. Wpływ ciąży na stabilność posturalną i układ mięśniowo-szkieletowy
3. Wykorzystanie USG i EMG do badania mięśni brzucha
4. Zastosowanie fizjoterapii w ciąży i po porodzie

8. Studenckie Koło Naukowe "Rozwój w Centrum Uwagi" - Katedra Fizjoterapii w Dysfunkcjach Narządu Ruchu i Medycyny Sportowej

Opiekun SKN: dr Iwona Doroniewicz; email: i.doroniewicz@awf.katowice.pl 
Przewodniczący SKN: Julia Walatek, email: juliawalatek@gmail.com

Obszar działalności:
1. Diagnostyka oparta na wiarygodnym, obiektywnym, a jednocześnie nieinwazyjnym sposobie oceny rozwoju psychoruchowego u dzieci i niemowląt
dzieci i niemowląt.
2. Zapoznanie studentów ze specyfiką obiektywizacji narzędzi diagnostycznych w niezwykle trudnym przedziale wiekowym obejmującym okres noworodkowy, niemowlęcy oraz dziecięcy.
3. Rozwijanie umiejętność właściwego wykorzystywania danych z badań naukowych w pracy zawodowej, szczególnie w prowadzeniu fizjoterapii dziecięcej.

9. Studenckie Koło Naukowe "FizjoAcademy" - Katedra Nauk Fizjologiczno-Medycznych
Opiekun SKN: dr Olga Łakomy; email: o.lakomy@awf.katowice.pl
Przewodniczący SKN: Ewelina Rumas, email: ewelinarumas@gmail.com

Obszar działalności:
1. Somatyczne i funkcjonalne uwarunkowania sprawności fizycznej zawodników wybranych dyscyplin sportowych.
2. Znaczenie aktywności fizycznej w profilaktyce i leczeniu chorób cywilizacyjnych i w procesie zdrowego starzenia się.
3. Wpływ treningu wytrzymałościowego na wydolnosc fizyczną i przebieg procesu zmęczenia.

 

Wydział Wychowania Fizycznego

1. Studenckie Koło Naukowe "KINESIS" - Katedra Motoryczności Człowieka
Opiekun SKN: dr Anna Brachman, email: a.brachman@awf.katowice.pl
Przewodniczący SKN: Michał Żak, email: michalzakwf@gmail.com
Informacje na temat SKN:

Obszar działalności:
1. Systematyzacja, integracja i uogólnienie wiedzy o istocie oraz właściwościach matoryczności człowieka.
2. Zaznajomienie studentów z wewnętrznymi uwarunkowaniami oraz zewnętrznymi przejawami motoryczności człowieka.
3. Wyjaśnienie istoty procesu sterowania i regulacji ruchów jako podstawy uczenia się i nauczania czynności motorycznych.

Link

2. Studenckie Koło Naukowe Aktywności Fizycznej i Turystyki w Wirtualnej Rzeczywistości „ACTIVE VR” - Katedra Prozdrowotnej Aktywności Fizycznej i Turystyki/Zakład Aktywności Fizycznej i Profilaktyki Zdrowia
Opiekun SKN: dr Jacek Polechoński, email: j.polechonski@awf.katowice.pl
Przewodnicząca SKN: Ewa Maciążek, email: emaciazek98@gmail.com

Obszar działalności:
1. Możliwości wykorzystania wirtualnej rzeczywistości w szeroko rozumianej kulturze fizyczej.
2. Ocena intensywności wysiłku fizycznego podczas uprawiania różnych form aktywności fizycznej w wirtualnej rzeczywistości.
3. Wpływ treningu w wirtualnej rzeczywistości na sprawność fizyczną człowieka.

3. Studenckie Koło Naukowe ADAPTOWANEJ AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ - Katedra Wychowania Fizycznego i Adapotowanej Aktywności Fizycznej/Zakład Adapotowanej Aktywności Fizycznej
Opiekun SKN: dr Barbara Rosołek, email: b.rosolek@awf.katowice.pl
Zastępca Opiekuna SKN: dr Diana Celebańska, email: d.celebanska@awf.katowice.pl
Przewodnicząca SKN: Kamila Płoszaj, email: ploszaj98@wp.pl

Obszar działalności:
1. Aktywność fizyczna i parametry morfofunkcjonalne (budowa i postawa ciała) osób w różnym wieku w świetle zaleceń prozdrowotnych.
2. Aktywność fizyczna i sport osób z niepełnosprawnościami.
3. Rola nauczyciela wychowania fizycznego w percypowaniu bycia włączonych (inkluzji) w proces edukacji szkolnej.

4. Studenckie Koło Naukowe Turystyki Aktywnej "TRAWERS" - Katedra Prozdrowotnej Aktywności Fizycznej/Zakład Teoretycznych Podstaw Turystyki
Opiekun SKN: dr Artur Magiera, email: a.magiera@awf.katowice.pl
Przewodnicząca SKN: Katarzyna Jakubik-Bińczak, email: k.jakubik@awf.katowice.pl

Obszar działalności:
1. Badanie różnych aspektów turystyki aktywnej, w tym turystyki kwalifikowanej, przygodowej ekstremalnej.
2. Organizowanie atrakcyjnych wyjazdów turystyki kwalifikowanej.
3. Spotkania z osobami, które organizują wyjazdy i uczestniczą w ciekawych formach turystyki aktywnej

5. Studenckie Koło Naukowe "Biochemia w praktyce" -  Katedra Nauk Fizjologiczno-Medycznych/Zakład Biomedycznych Podstaw Aktywności Fizycznej

Opiekun SKN: dr hab. Ewa Sadowska-Krępa, prof AWF, email: e.sadowska-krepa@awf.katowice.pl
Przewodniczący SKN: mgr Sebastian Bańkowski, email: s.bankowski@awf.katowice.pl

Obszar działalności:
1. Odpowiedź metaboliczna organizmu na wysiłek fizyczny i/lub suplementację produktami pochodzenia i/lub naturalnego i/lub dietę redukcyjną.

6. Studenckie Koło Naukowe "Sports Future" - Katedra Teorii i Praktyki Sportu/Zakład Metodologii, Statystyki i Informatyki

Opiekun SKN: prof. dr hab. Adam Zając, email: a.zajac@awf.katowice.pl
Zastępca Opiekuna SKN: dr hab. Robert Roczniok, prof. AWF, email: r.roczniok@awf.katowice.pl
Przewodnicząca SKN: mgr Monika Papla, email: m.papla15@gmail.com

Obszar działalności:
1. Optymalizacja treningu sportowego.
2. Optymalizacja naboru i selekcji do sportu.
3. Trening w warunkach hipoksji normobarycznej.
4. Żywienie i suplementacja.

7. Studenckie Koło Naukowe Analiz w Sporcie - Katedra Sportów Indywidualnych

Opiekun SKN: dr hab. Arkadiusz Stanula, prof. AWF Katowice email: a.stanula@awf.katowice.pl
Przewodniczący SKN: mgr Jakub Baron, email: j.baron@awf.katowice.pl 

Obszar działalności:
1. Diagnostyka potencjału motorycznego sportowców (zespołowe gry sportowe, sporty indywidualne).
2. Optymalizacja osiągnięć sportowych (analiza rezultatów testów oraz wyników działalności sportowej).
3. Wsparcie procesu treningowego w oparciu o naukowe podejście (programowanie treningu).

8. Studenckie Koło Naukowe "Nutrition and Sports Performance Research Group" - Katedra Teorii i Praktyki Sportu/Zakład Teorii Sportu, Żywienia i Suplementacji

Opiekun SKN: dr Aleksandra Filip-Stachnik, email: a.filip@awf.katowice.pl
Zastępca Opiekuna SKN: mgr Bartłomiej Dorożyński, email: b.dorozynski@awf.katowice.pl

Przewodniczący SKN: mgr Magdalena Kaszuba, email: m.kaszuba1@interia.pl

Obszar działalności:
1. Wpływ suplementów diety na poprawę możliwości wysiłkowych w sporcie.
2. Sen i chronobiologia w sporcie.

9. Studenckie Koło Naukowe "Beyond The Brain - Interdisciplinary Team Work" - Katedra Teorii i Praktyki Sportu/Zakład Teorii Sportu, Żywienia i Suplementacji

Opiekun SKN: dr hab. Jakub Chycki, email: j.chycki@awf.katowice.pl
Przewodniczący SKN: Mateusz Tomaszek, email: matiparyz@gmail.com

Obszar działalności:
1. Mechanizmy procesów adaptacyjnych - integracja molekularnych, metabolicznych i fizjologicznych aspektów wysiłku fizycznego,
2. Metody monitorowania symptomów zmęczenia i przeciążenia wysiłkiem fizycznym i poznawczym,
3. Diagnostyka i profilaktyka łagodnych pourazowych uszkodzeń mózgu w sporcie.

10. Studenckie Koło Naukowe "TERMOlab" - Katedra Nauk Fizjologiczno-Medycznych/Zakład Fizjologii

Opiekun SKN: dr hab. Ilona Pokora, prof. AWF Katowice, email: i.pokora@awf.katowice.pl
Przewodniczący SKN: mgr Piotr Wyderka, email: pwyderka90@gmail.com

Obszar działalności:

  1. Badania podstawowe z zakresu oceny stanów temperaturowych organizmu
  2. Mechanizmy odpowiedzialne za modulację temperatur ciała u ludzi
  3. Przejawy i przyczyny zróżnicowanej dystrybucji temperatur ciała u ludzi.

Wydział Zarządzania Sportem i Turystyką

1. Studenckie Koło Naukowe Marketingu "Students For Future" - Wydział Zarządzania Sportem i Turystyką/Zakład Zarządzania Turystyką
Opiekunowie SKN: dr Krzysztof Cieślikowski, k.cieslikowski@awf.katowice.pl 
Zastępca Opiekuna SKN: dr Joanna Kantyka, email: j.kantyka@awf.katowice.pl; s4f@awf.katowice.pl
Przewodniczący SKN: Adriana Bierlet, email: kikunia1357@gmail.com
Informacje na temat SKN:

Obszar działalności:
1. Marketing w sporcie.
2. Marketing w turystyce.
3. Marketing w hotelarstwie i gastronomii.

2. Studenckie Koło Naukowe "E-sport RING" - Katedra Zarządzania Sportem i Turystyką/Zakład Zarządzania Sportem
Opiekun SKN: dr Michał Kucharski, email: m.kucharski@awf.katowice.pl 
Przewodniczący SKN: Daniel Śróda, email: danielsroda1999@gmail.com

Obszar działalności:
1. Popularyzacja i rozwój e-sportu na uczelni AWF Katowice.
2. Stworzenie drużyn e-sportowych na uczelni AWF Katowice.
3. Realizacja badań naukowych w obszarze e-sportu.
4. Rozwijanie zainteresowań członków koła w obszarze e-sportu.

3. Studenckie Koło Naukowe Menager Przyszłości "Be active" - Katedra Zarządzania Sportem i Turystyką

Opiekunowie SKN: dr Piotr Halemba, prof. AWF, email: p.halemba@awf.katowice.pl
Zastępca Opiekuna SKN: dr Agnieszka Górka-Chowaniec, email: agnieszkagorka@interia.eu
Przewodnicząca SKN: Jadwiga Kubica, email: klarakubica@gmail.com

Obszar działalności:
1. Zarządzanie Sportem i Turystyką.
2. Zarządzanie zdrowym stylem życia.
3. Zarządzanie stresem.
4. Organizacja żywienia człowieka.

4. Studenckie Koło Naukowe International Management Network "I’M NETWORK"  - Katedra Teorii Zarządzania/Zakład Zarządzania Strategicznego

Opiekunowie SKN: dr Agnieszaka Chęcińska Kopiec, email: a.checinska@awf.katowice.pl
Przewodnicząca SKN: Mateusz Harkawy, email: mateusz.harkawy@outlook.com
Informacje na temat SKN:

Obszar działalności:
1. Wykorzystanie nowych technologii w zarządzania w turystyce i sporcie.
2. Marketing oraz zarządzanie w aspekcie międzynarodowym.
3. Edukacja w zarządzaniu turystyką i sportem.

5. Studenckie Koło Naukowe "Paragraf"  - Katedra Teorii Zarządzania/Zakład Zarządzania Strategicznego
Opiekunowie SKN: dr Grzegorz Mikrut, email: g.mikrut@awf.katowice.pl
Zastępca opiekuna SKN:  mgr Jarosław Bączyk, email: j.baczyk@awf.katowice.pl
Przewodnicząca SKN: Karolina Kobylec, email: karolina4@onet.com.pl

Obszar działalności:
1. Prawo w kulturze fizycznej, ze szczególnym uwzględnieniem sportu.
2. Pawo w zarządzaniu.
3. Prawo w fizjoterapii.

6. Studenckie Koło Naukowe Bezpieczeństwa Wewnętrznego "COMMUNITY" - Katedra Bezpieczeństwa Wewnętrznego/Zakład Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego
Opiekunowie SKN: mgr Aleksandra Dulko-Marczak, email: a.dulko-marczak@awf.katowice.pl
Przewodnicząca SKN: Wiktoria Czermak, email: wiktoria.czermak@o2.pl

Obszar działalności:
1. Zarządzanie kryzysowe w administracji publicznej.
2. Działanie organów i służb kształtujących bezpieczeństwo w kraju.
3. Zapobieganiem i zwalczaniej przebsiębiorczości kryminalnej oraz gospodarczej.
4. Bezpieczeństwo społeczne.
5. Bezpieczeństwo ekologiczne.
6. Bezpieczeństwo organizacji imprez masowych.
7. Ochrony osób i mienia.
8. Kryminalistyka.

7. Studenckie Koło Naukowe "ECO AWF" - Katedra Zarządzania Sportem i Turystyką
Opiekunowie SKN: dr hab. Stefan Nowak, prof. AWF email: s.nowak@awf.katowice.pl
Przewodnicząca SKN: Magdalena Bakalarz, email: mbr.bakalarz@gmail.com

Obszar działalności:
1. Ocena przygotowania zagospodarowania turystycznego śródlądowych szlaków wodnych.
2. Rozwój ekologicznych źródeł napędów jednostek pływających w turystyce wodnej.
3. Strategie marketingowe organizacji i instytucji w rozwoju turystyki wodnej.

 

Przedmiotem programu jest wsparcie studenckich kół naukowych działających w ramach uczelni w:

  1. prowadzeniu badań naukowych lub prac rozwojowych, w szczególności mających na celu tworzenie lub modernizację technologii, lub rozwiązań technicznych, i w promocji ich wyników,
  2. transferze wyników prowadzonych badań naukowych lub prac rozwojowych do sfery gospodarczej,
  3. nabywaniu przez członków tych kół kompetencji miękkich potrzebnych do prowadzenia badań naukowych lub prac rozwojowych i promocji ich wyników, w szczególności w zakresie komercjalizacji tych wyników oraz związanego z nimi know-how, pracy w zespole i wystąpień publicznych,
  4. zakupie certyfikatów i licencji niezbędnych w procesie komercjalizacji wyników badań naukowych lub prac rozwojowych oraz know-how związanego z tymi wynikami.

– w celu pomocy kołom naukowym w realizacji innowacyjnych projektów i podniesienia jakości działalności tych kół oraz usprawnienia mechanizmu transferu technologii i rozwiązań technicznych powstałych w ramach ich działalności do sfery gospodarczej.

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/program-studenckie-kola-naukowe-tworza-innowacje

W roku 2023 Studenckie Koła Naukowe działające w Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach otrzymały dofinansowanie na dwa projekty.

Projekt finansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu "Studenckie koła naukowe tworzą innowacje"

Informacje o finansowanych projektach w ramach programu w roku 2023 znajdują się w linkach poniżej:

1. Tytuł projektu: "Natychmiastowy i długofalowy wpływ treningu oporowego w warunkach hipoksji globalnej i lokalnej na stężenie katecholamin oraz właściwości kurczliwe mięśni"

2. Tytuł projektu: „Wpływ połączonej suplementacji kofeiną i azotanami na możliwości wysiłkowe o charakterze anaerobowym w dyscyplinach indywidualnych”

Flagi : Flaga Polski 70 x 112

Regulamin Studenckiego Ruchu Naukowego
Załącznik 1 - Zgłoszenie Studenckiego Koła Naukowego
Załącznik 2 - Sprawozdanie z działalności SKN
Załącznik 3 - Wniosek o zamknięcie SKN
Załącznik 4 - Wniosek o dofinansowanie działalności SKN
Załącznik 5 - Zaświadczenie Członkostwa w SKN
Wzór regulaminu SKN

Informacja

Zaświadczenia dotyczące działalności w Studenckim Kole Naukowym 

Zgodnie z Regulaminem Członkostwo w SKN i działalność w Studenckim Ruchu Naukowym potwierdzane jest na podstawie rocznych sprawozdań przygotowanych przez opiekunów Studenckich Kół Naukowych oraz aktualnych list członków SKN. Druk zaświadczenia dostępny na stronie należy wypełnić i uzyskać podpisy opiekuna oraz Pełnomocnika Rektora ds. Studenckiego Ruchu Naukowego. 

Pliki do pobrania

Partnerzy

1.png<2.png3.pngpion-1.jpg
rgblogo-metropolia-pelne-fuksja-1000px.jpg6.png

Ta strona używa cookies
Strona internetowa wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia prawidłowego działania strony oraz prawidłowego działania wtyczek społecznościowych (Facebook), a ponadto w celu umożliwienia działania narzędzi analitycznych (Matomo). Jeżeli wyrażają Państwo zgodę na wszystkie wykorzystywanie plików cookies, prosimy o kliknięcie w przycisk „Akceptuję wszystkie”. Jeżeli chcieliby Państwo zmodyfikować działanie plików cookies, prosimy wybranie, na które pliki cookies wyrażają Państwo zgodę przez zaznaczenie odpowiedniego pola poniżej. Ponadto w razie problemów instrukcje zmiany ustawień dla najpopularniejszych przeglądarek oraz szczegółowe informacje na temat działania plików cookies znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności  
(w części pod nazwą „Pliki cookies”).”

Zapisano
Zapisano