16. Tydzień EMNK 2024 - "Tydzień Organów"

Szesnastym spośród wszystkich 50 Tygodni w Mieście Nauki jest Tydzień Organów. Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki, które potrwają przez cały 2024 rok.

15. Tydzień EMNK 2024 - "Tydzień Nowych Technologii"

Piętnastym spośród wszystkich 50 Tygodni w Mieście Nauki jest Tydzień Nowych Technologii. Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki, które potrwają przez cały 2024 rok.

Tydzień nr 14: Tydzień Wirusów

Czternastym spośród wszystkich 50 Tygodni w Mieście Nauki jest Tydzień Wirusów. Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki, które potrwają przez cały 2024 rok.

Tydzień nr 13: Tydzień Dżwięku

Tydzień Dźwięku to czas wielu ciekawych warsztatów, wykładów dla szerokiego grona odbiorców. To propozycja dla wszystkich, którzy chcą przyjrzeć się dźwiękowi z wielu perspektyw i poszukać jego znaczenia w różnych obszarach życia. Wspólnie zagłębimy się w świat nauki i badań – dowiemy się, jak dźwięk wpływa na nasz stan psychofizyczny oraz funkcjonowanie naszego mózgu.

Tydzień nr 12: Tydzień Miasta

Już sama nazwa wydarzenia „Europejskie Miasto Nauki” zmusza do bliższego przyjrzenia się tematyce miasta i zadania szeregu istotnych pytań. Przede wszystkim tak fundamentalnych jak: dla kogo jest miasto? Po co jest miasto? Jakie powinno być?

Tydzień nr 11: Tydzień Liczb

Liczby towarzyszą człowiekowi od tysięcy lat i nawet ci, którzy mieli największe problemy z matematyką w szkole, nie mogą uciec od nich w życiu codziennym. Celem tygodnia jest pokazanie wszechobecności i użyteczności liczb, czyli popularyzacja nauk ścisłych poprzez wskazanie dziedzin życia codziennego, w których wykorzystywane są: matematyka, fizyka, chemia i informatyka. W trakcie wydarzeń tygodnia prezentowane będą badania i zagadnienia, którymi obecnie zajmują się naukowcy pracujący na Wydzia

Tydzień nr 10: Tydzień Kosmiczny

Jeśli interesuje Cię odkrywanie tajemnic wszechświata, chciałbyś poznać kulisy misji kosmicznych, przyjrzeć się roli Polski w kosmosie i zrozumieć, w jaki sposób satelity pomagają monitorować naszą planetę i jej zmiany – Tydzień Kosmiczny jest właśnie dla Ciebie!

Tydzień nr 9: Tydzień Trzech Kultur

Kolejnym tygodniem w ramach 50 tygodni w Mieście Nauki jest Tydzień Trzech Kultur. Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki, które potrwają przez cały 2024 rok.