Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu

Za nami Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu. W tym roku na pływalni Aqua Lublin zawodnicy AZS AWF Katowice – w tym również studenci AWF Katowice – wywalczyli 19 medali w klasyfikacji seniorów oraz 14 medali w klasyfikacji młodzieżowców. Zdobycze medalowe pozwoliły nam zająć następująco 1. miejsce w klasyfikacji medalowej seniorów oraz 4. miejsce w klasyfikacji medalowej młodzieżowców.

19.03.2024

Trwają zapisy na XV edycję Katowickiego Festiwalu Biegowego im. Jerzego Kukuczki

Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach i Miasto Katowice zapraszają na XV edycję cyklicznego biegowego święta.

Medalowe sukcesy studentów AWF Katowice

Pływackie Mistrzostwa Świata w Doha przyniosły wspaniałe występy naszych reprezentantów, a w tym dwa brązowe medale studentów AWF Katowice Jakuba Majerskiego i Katarzyny Wasick. Nie zabrakło również rekordów życiowych i kwalifikacji olimpijskich. Nie inaczej było podczas 68. PZLA Halowych Mistrzostw Polski w lekkoatletyce w Toruniu, które zaowocowały czterema srebrami i czterema brązowymi krążkami studentów katowickiej Szkoły Mistrzów.

48. edycja Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Infomax Kryterium Asów

Utalentowani zawodnicy, emocjonująca rywalizacja, niezapomniana przygoda na drogach i ulicach śląskich miast - Chorzowa – Bielska-Białej – Mikołowa.

Wizyta Ministra Sportu, Sławomira Nitrasa

7 maja w naszej uczelni gościliśmy Ministra Sportu, Pana Sławomira Nitrasa.

Zostań Cichociemnym nowej generacji

ABK AWF Katowice oraz Jednostka Wojskowa GROM im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej ma zaszczyt zaprosić Państwa do wzięcia udziału w spotkaniu „Zostań Cichociemnym nowej generacji", na którym uczestnicy poznają historię, tradycje oraz możliwości rozwoju w ramach służby w Jednostce Wojskowej GROM.

Studenci AWF Katowice z kwalifikacjami na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu

Z ogromną przyjemnością pragniemy przedstawić pierwszych pięciu studentów-sportowców AWF Katowice, którzy uzyskali kwalifikację na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Na chwilę obecną w IO wystartują studenci reprezentujący dwie dyscypliny sportowe - pływanie oraz szermierkę.