Rekrutacja na studia 2024/2025

Uwaga Kandydaci! 15 maja 2024 r. od godz. 12.00 uruchomiamy system Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK)., a tym samym rozpoczynamy rekrutację na studia w roku akademickim 2024/2025 dla kandydatów na wszystkie kierunki studiów!

Styl życia a zdrowie - prelekcja z udziałem ekspertek AWF Katowice

Trzeci dzień #ESOF2024 upłynął pod znakiem ciekawych spotkań i rozmów. O 14.45 odbył się panel dyskusyjny pt. Temat: Styl życia a zdrowie "Albo zdrowo albo wcale”, którego gospodarzami były AWF Katowice oraz @Śląski Uniwersytet Medyczny, reprezentowany przez dr Magdalenę Dobrowolską, dr Anitę Gralak oraz dr Katarzynę Szmaglińską.

Czy wirtualna rzeczywistość może wspierać sportowców na wózkach? Nowe badania!

Badania przeprowadzone przez zespół pracowników Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach ukazują korzyści z treningów z wykorzystaniem technologii VR dla bokserów poruszających się na wózkach.

Śląski Festiwal Nauki Katowice 2024 - Nabór uzupełniający

Rozpoczynamy nabór uzupełniający do Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice 2024! Dziękujemy za wszystkie Wasze dotychczasowe zgłoszenia i czekamy na kolejne propozycje wykładów, warsztatów, stanowisk pokazowych, wystaw oraz innych aktywności popularyzujących naukę!

25. Tydzień EMNK 2024 - "Tydzień Śląska"

25. spośród 50 Tygodni w Mieście Nauki jest Tydzień Śląska. Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki, które potrwają przez cały 2024 rok.

Wpływ treningu karate - kata na postawę ciała sportowca

Trening karate wpływa na poprawę sprawności fizycznej, jednakże wyczynowy trening sportowy (kata) wykazuje również bezpośredni i długofalowy wpływ na postawę ciała oraz bóle mięśniowo-szkieletowe elitarnych zawodników.

24. Tydzień EMNK 2024 - "Tydzień Transportu Przyszłości"

Tydzień Transportu Przyszłości będzie próbą podzielenia się pasją do nowoczesnych środków transportu oraz zaangażowania uczestników do interaktywnego poznawania najnowszych i przyszłych rozwiązań w transporcie samochodowym, kolejowym i lotniczym. Celem jest też zachęcenie uczestników do zagłębienia się w świat nauki i badań na rzecz rozwoju nowoczesnego, ekologicznego i bezpiecznego transportu.

15.06.2024

ESOF 2024 Networking Day

Ostatni dzień ESOF2024 to propozycja wykraczająca poza akademicką debatę i przestrzenie MCK. Uczestnicy mieli możliwość bezpośredniego sieciowania się oraz zapoznania z potencjałem naukowym śląskich uczelni.