Procedury związane z zachorowaniem studenta i pracownika Uczelni

Procedury związane z zachorowaniem studenta na Sars-Cov-2:

1. W przypadku, gdy student poinformuje właściwy dziekanat/prodziekana o nałożeniu izolacji przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną z powodu zakażenia Sars-Cov-2, grupa lub rocznik, z którą ww. student miał kontakt w czasie zajęć (w okresie 3 dni przed potwierdzeniem zachorowania), będzie odbywała zajęcia w formie zdalnej przez okres 1 tygodnia (na podstawie decyzji wydanej przez prodziekanów).
  2. W przypadku zgłoszenia zachorowania studenta przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną i zobowiązania Uczelni do przedłożenia listy osób, z którymi ww. student miał kontakt, właściwy dziekanat/prodziekan:
    a) ustala listę osób, z którymi osoba izolowana była w kontakcie;
    b) przekazuje ww. listę do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach drogą elektroniczną, za pośrednictwem strony internetowej www.psse.katowice.pl
    Jeżeli student nie poinformował wcześniej Uczelni o tym, że zachorował na Sars-Cov-2, wobec grupy studentów, z którymi student ten miał kontakt w okresie 3 dni przed potwierdzeniem zachorowania, podejmuje się działania określone w punkcie 1.
  3. Jeżeli pracownik miał kontakt z zakażonym studentem, bezpośredni przełożony przeprowadza wywiad i w uzasadnionych przypadkach kieruje na pracę zdalną.

Procedury związane z zachorowaniem nauczycieli akademickich oraz pracowników niebędących nauczycielami:

1. W przypadku, gdy pracownik AWF Katowice poinformuje Uczelnię o izolacji lub kwarantannie, bezpośredni przełożony przeprowadzi z nim ankietę (zgodnie z zaproponowanym wzorem) i ustali listę osób, z którymi ww. pracownik miał bezpośredni kontakt (w okresie 3 dni przed potwierdzeniem zachorowania).
  2. Jeżeli pracownik w ww. okresie miał kontakt z innymi pracownikami Uczelni, bezpośredni przełożony tych pracowników może skierować ich do wykonywania pracy w formie zdalnej.
  3. Jeżeli pracownik w ww. okresie miał kontakt ze studentami podczas prowadzonych zajęć, prodziekani mogą zdecydować o odbywaniu przez ww. studentów dalszych zajęć w formie zdalnej przez okres 1 tygodnia.
    W przypadku, gdy informacja o zakażeniu pracownika wirusem Sars-Cov-2 zostanie przekazana przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną i jednostka ta zobowiąże Uczelnię do przedłożenia listy osób, z którymi ww. pracownik miał kontakt, lista ta zostanie sporządzona przez bezpośredniego przełożonego pracownika zakażonego Sars-Cov-2 oraz przekazana do Działu Spraw Pracowniczych i Płac, który przekaże ww. listę do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach drogą elektroniczną, za pośrednictwem strony internetowej www.psse.katowice.pl Jeżeli Uczelnia nie została poinformowana wcześniej o zachorowaniu pracownika, wobec grupy osób, z którymi pracownik ten miał kontakt, podejmuje się działania opisane w punkcie 2 i 3 powyżej.