Kurs przygotowawczy do testów sprawnościowych 2024

18 czerwca odbył się kurs przygotowawczy do egzaminów sprawnościowych na kierunki Bezpieczeństwo Wewnętrzne, Wychowanie Fizyczne i Sport.

15.06.2024

ESOF 2024 Networking Day

Ostatni dzień ESOF2024 to propozycja wykraczająca poza akademicką debatę i przestrzenie MCK. Uczestnicy mieli możliwość bezpośredniego sieciowania się oraz zapoznania z potencjałem naukowym śląskich uczelni.

12.06.2024

EuroScience Open Forum 2024 oficjalnie rozpoczęte!

Dziś rano odbyło się oficjalne otwarcie #ESOF2024! Początek konferencji swoim występem artystycznym uświetnił nasz absolwent – Artur Rojek! My szczególnie polecamy sesję: Styl życia a zdrowie "Albo zdrowo, albo wcale” z udziałem naszych ekspertek: dr Barbary Hall oraz Weroniki Nowakowskiej — w piątek 14.06 o 14.30.

Szable w dłoń w świetle testów oraz oczyma naszych diagnostów.

W dniach 4-9 czerwca 2024 roku zespół badawczy w składzie: Robert Roczniok, Grzegorz Mikrut, Artur Terbalyan, Grzegorz Sobota, Michał Pawłowski oraz Andrzej Swinarew przeprowadził serie testów kadry narodowej Polski Związek Szermierczy.

07.06.2024

Projekt „Wsparcie studentów w zakresie podniesienia ich kompetencji i umiejętności”

Zapraszamy studentki i studentów studiów I lub II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich do udziału w projekcie „Wsparcie studentów w zakresie podniesienia ich kompetencji i umiejętności” realizowanego przez Ministra Nauki, którego obsługę zapewnia Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) (Działanie 01.05 Umiejętności w szkolnictwie wyższym, Program Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027).

Apel Prezydium KRASP w sprawie udzialu w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Przed dwudziestu laty nasz kraj stał się pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej. To przywilej, ale i zobowiązanie. Udział w wyborach powszechnych- krajowych i europejskich- był i jest naszym obywatelskim obowiązkiem. Jest też świadectwem uznania wspólnych europejskich wartości - poszanowania godności człowieka, wolności, demokracji, równości, praworządności i praw człowieka. Za kilkanaście dni, 9 czerwca 2024 roku, odbędą się w naszym kraju wybory do Parlamentu Europejskiego.

28.05.2024

Złota Dekada Himalaizmu Polskiego – wydarzenie pełne spotkań, wykładów i dyskusji w Katowicach!

W dniach 25-26 maja 2024 roku odbyło się wydarzenie realizowane w paśmie Miasto-Region-Akademia, w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024 pt. - Złota Dekada Himalaizmu Polskiego" organizowane przez Fundację Wielki Człowiek, we wspólpracy z AWF Katowice.

Akademia Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych

Horyzontalny Punkt Kontaktowy Polska Południowo-Wschodnia serdecznie zaprasza przedstawicieli wszystkich dziedzin nauki do udziału w kompleksowym programie wsparcia dla badaczek i badaczy planujących ubieganie się o finansowanie przełomowych badań w konkursach Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC).