Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo

Właśnie zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski. Zawodnicy naszego klubu i reprezentujący jego barwy zdobyli tam następujące lokaty: • srebrny medal Mateusz Salisz 81 kg • brązowy medal Wiktoria Lis +78 kg Dodatkowo nasza Julka Gawron (reprezentująca wprawdzie barwy innej uczelni) wywalczyła brązowy medal w kat 63 kg.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce w Bielsku-Białej

W miniony weekend na stadionie w Bielsku Białej odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce. AWF Katowice reprezentowała grupa 30 studentów i studentek, którzy rywalizowali w większości konkurencji biegowych, skocznościowych i rzutowych.

Kasia Wasick ze srebrnym medalem ME w Budapeszcie

Kasia Wasick, zawodniczka naszego KS AZS AWF Katowice zdobyła pierwszy medal dla reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Europy w pływaniu. W finale rywalizacja na 50 m stylem dowolnym Kasia z czasem 24,17 sekund wywalczyła srebrny medal. Lepszy czas miała jedynie Holenderka Ranomi Kromowidjojo.

Śląska Nagroda Naukowa 2021

Nagroda przyznawana jest badaczom i twórcom, którzy w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju nauki i prezentują wybitne osiągnięcia artystyczne, jak również promują śląską naukę na arenie krajowej i międzynarodowej.

17.05.2021

Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio - impreza na którą trzeba było wyjątkowo długo czekać zbliża się wielkimi krokami

Poniżej przestawiamy listę zawodników AWF Katowice oraz AZS AWF Katowice, którzy uzyskali klasyfikację olimpijską lub zostali już oficjalnie powołani do kadry.

17.05.2021

IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt.: "Osoby z niepełnosprawnością w sporcie – teoria i praktyka"

Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach oraz Polski Komitet Paraolimpijski zapraszają w dniach 20-21 maja 2021 roku na IV Międzynarodową Konferencję Naukową Osoby z niepełnosprawnością w sporcie – teoria i praktyka Patronat honorowy JM Rektor Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach Prof. dr hab. Grzegorz Juras

Mistrzostwa Europy w pływaniu Budapeszt 2021

Od dzisiaj do niedzieli (23.05.2021) w Budapeszcie odbywać się będą Mistrzostwa Europy w pływaniu. Ta długo oczekiwana impreza będzie ostatnią szansą na zdobycie kwalifikacji olimpijskich dla polskich pływaków.

04.05.2021

93 Główne Mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców

AZS AWF Katowice z dorobkiem 12 medali: 4 złote, 5 srebrnych oraz 3 brązowe zajął 3 miejsce w klasyfikacji medalowej seniorów oraz pierwsze w klasyfikacji medalowej młodzieżowców zdobywając 23 medale: 8 złotych, 7 srebrnych i 7 brązowych. W punktacji drużynowej zarówno seniorów, jak i młodzieżowców AZS AWF Katowice zajął drugie miejsce.