Mistrzostwa Europy w pływaniu, Belgrad 2024

Wczoraj zakończyły się niezwykle udane Mistrzostwach Europy w pływaniu w Belgradzie, z których reprezentacja Polski przywiozła 15 medali (3-6-6)! Nasi studenci, a jednocześnie zawodnicy KS AZS AWF Katowice brali czynny udział w wywalczeniu aż 7 a nich! Warto zaznaczyć, że KAŻDY reprezentant AWF Katowice wrócił z Serbii z medalem

Akademickie Mistrzostwa Polski w Koszykówce 3x3

W dniach 10-12 czerwca 2024 roku w Wilkasach rozgrywał się finał Akademickich Mistrzostw Polski w Koszykówce 3x3. W ubiegłym roku w finale triumfowała nasza męska drużyna, która tym razem nie wystartowała w turnieju finałowym. Nie zabrakło jednak przedstawicieli #AWFKatowice na Mazurach - w finałowych zmaganiach zameldowała się nasze koszykarki.

Szczypiornistki AWF Katowice ponownie srebrne podczas AMP!

Szczypiornistki AWF Katowice srebrnymi medalistkami Akademickich Mistrzostw Polski! W dniach 7-9 czerwca w Opolu odbyły się turnieje finałowe AMP w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn. W meczu finałowym nasze zawodniczki zmierzyły się z drużyną AWF Warszawa, którą w ubiegłym roku wyeliminowały z rywalizacji na poziomie półfinału. Po niezwykle wyrównanym finale tym razem lepsza okazała się ekipa ze stolicy, która w zwyciężyła 29:28!

Mistrzostwa Europy w pływaniu - Belgrad 2024

17 czerwca 2024 w stolicy Serbii wystartują Mistrzostwa Europy w pływaniu. Dla naszych pływaków będzie to okazja nie tylko do walki o finały i medale, ale również kwalifikacje na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Paryżu! W ME wystartuje 6 reprezentantów AWF Katowice:

Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce – Rzym 2024

7 czerwca 2024 startują Mistrzostwa Starego Kontynentu w lekkoatletyce. Na Stadio Olimpico wystartuje czwórka studentów naszej uczelni:

XV Katowicki Festiwal Biegowy im. Jerzego Kukuczki za nami!

O godzinie 9.00 wystartował bieg główny, XV PKO Półmaraton Katowicki, w którym uczestniczyło 674 zawodników. O godzinie 12.00 wystartował bieg na 10 km - Sklep Biegacza, w którym uczestniczyło 241 zawodników, a o 12.10 wystartował bieg na 5 km – Suunto, w którym wzięło udział 440 zawodników.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce w Białymstoku

W dniach 24-26 maja na stadionie przy ul. Wołodyjowskiego w Białymstoku rozgrywane były Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. W rywalizacji wzięło udział ponad 1200 zawodników z 95 uczelni - w tym 17 reprezentantów Team AWF Katowice.

Iwona Krupa laureatką plebiscytu Komisji Sportu Kobiet PKOI

20 maja odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatkom plebiscytu zorganizowanego przez Komisję Sportu Kobiet Polskiego Komitetu Olimpijskiego "Trenerka Roku 2023". Gala konkursu przypadła w 25. roku działalności komisji.