Aktualności

6 medali zawodników AZS AWF Katowice na ME w Kazaniu

08.11.2021 Aktualności Sport
Aktualność została przeniesiona do Archiwum.

W dniach 2- 7 listopada w Kazaniu odbyły się Mistrzostwa Europy w pływaniu na krótkim basenie. W składzie 16 osobowej kadry znalazło się 4 zawodników AZS AWF Katowice: Paulina Peda, Katarzyna Wasick, Jakub Majerski, Paweł Juraszek oraz dwóch trenerów: Jakub Karpiński oraz Robert Wilk oraz fizjoterapeuta Filip Lysko

Reprezentacja Polski zajęła 6 miejsce w klasyfikacji medalowej zdobywając w sumie 8 medali z  czego zawodnicy AZS AWF Katowice wywalczyli z tego aż 6 !

Już w pierwszy dzień zmagań zaowocował medalem. Kobieca Sztafeta 4x50m stylem dowolnym, z naszą Kasią Wasick, zajęła drugie miejsce. Biało-czerwone w finale ustanowiły rekord kraju czasem 1.35,94. Szybsze były tylko Rosjanki – 1.34,92 oraz Holenderki - 1.35,47. Męska sztafeta z zawodnikami AZS AWF Katowice: Pawłem Juraszkiem i Jakubem Majerskim, z czasem 1:26,06 uplasowała się na 4. Miejscu.

Drugi dzień Mistrzostw Europy to również drugi medal Kasi Wasick. Tym razem Kasia zdobyła srebrny medal na dystansie 50 stylem dowolnym z czasem 23’49. W tym dniu również powody do dumy dał Jakub Majerski, który z czasem 49’86 zdobył brązowy medal na dystansie 100m stylem motylkowym

Kolejny dzień zmagań przyniósł kolejne medale. Paweł Juraszek, nowy zawodnik AZS AWF Katowice z wynikiem 20’95 zdobył dla nas kolejny medal, tym razem brązowy.

Kasia Wasick w 4 dniu Mistrzostw stanęła po raz kolejny na podium, zdobywając 3 medal, tym razem srebrny na dystansie 100m stylem dowolnym.

Piąty dzień Mistrzostw Europy przyniósł nam Rekord Polski sztafety mieszanej 4 x 50 m stylem dowolnym (Paweł Juraszek, Jakub Majerski, Alicja Tchórz i Katarzyna Wasick) oraz brązowy medal Mistrzostw Europy  a do srebra zabrakło zaledwie 6 setnych sekundy!