Aktualności

93 Główne Mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców

04.05.2021 Aktualności Sport
Aktualność została przeniesiona do Archiwum.

AZS AWF Katowice z dorobkiem 12 medali: 4 złote, 5 srebrnych oraz 3 brązowe zajął 3 miejsce w klasyfikacji medalowej seniorów oraz pierwsze w klasyfikacji medalowej młodzieżowców zdobywając 23 medale: 8 złotych, 7 srebrnych i 7 brązowych. W punktacji drużynowej zarówno seniorów, jak i młodzieżowców AZS AWF Katowice zajął drugie miejsce.

W Lublinie padły cztery rekordy Polski seniorów. Autorką jednego z nich była zawodniczka AZS AWF Katowice Paulina Peda na dystansie 100 m stylem grzbietowym osiągając czas 1:00.34. Poza złotym medalem na 100m stylem grzbietowym, Paulina zwyciężyła również na dystansie 100m stylem motylkowym oraz zajęła 3. miejsce na dystansie 200m stylem grzbietowym.

Złoty medal zdobył również Jakub Majerski na dystansie 100m stylem motylkowym( 51,91) który już po raz trzeci w tym sezonie uzyskał rezultat lepszy od minimum olimpijskiego do Tokio oraz sztafeta mieszana 4x100m stylem dowolnym.