Aktualności

Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

25.05.2022 Aktualności
Aktualność została przeniesiona do Archiwum.

W dniach 19-22 maja w Poznaniu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce. Naszą uczelnię reprezentowała grupa 21 studentek i studentów. Panie startowały w 28 konkurencjach a panowie w 18 konkurencjach. W klasyfikacji generalnej AWF Katowice uplasowała się na drugim miejscu w kategorii kobiet i ósmym w kategorii mężczyzn.

Niestety podczas tych zawodów nie zdobyliśmy żadnego złotego medalu. Faworytka w skoku w dal, nasza studentka Magdalena Żebrowska, po zwycięstwie w eliminacjach (6.30m) w dniu następnym nie wystąpiła w finale z powodu kontuzji. Bardzo niewiele zabrakło do zwycięstwa w biegu sztafetowym 4x400m kobiet (Zwias Justyna, Skibińska Karolina, Rajewska Alicja, Guzowska Martyna), gdzie w korespondencyjnej walce nasze panie przegrały złoty medal o 0,07s. Kolejne srebrne medale dla AWF Katowice wywalczył Maciej Wyderka w biegu na 800m oraz sztafeta męska 4x100m w składzie: Dróżdż Marcin, Burda Adam, Dzida Paweł, Kwiatkowski Karol. Medale brązowe w swoich konkurencjach wywalczyła Patrycja Banach w pchnięciu kulą oraz Filip Kempski w skoku o tyczce i męska sztafeta 4x400m w składzie Dróżdż Marcin, Wyderka Maciej Masaczyński Adam, Pająk Jakub.

Studenci naszej Uczelni dominowali w klasyfikacji kobiet i mężczyzn typów uczelni wychowania fizycznego zajmując drużynowo pierwsze miejsca

Podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce rywalizowano również w kategorii klubów AZS. W tej kategorii reprezentantki AZS-AWF Katowice zajęły drugie miejsce.

Pełny skład reprezentacji Uczelni: Kobiety: Banach Patrycja, Brendel Magdalena, Guzowska Martyna, Hajda Teresa, Mach Natalia, Polak Julia, Rajewska Alicja, Skibińska Karolina, Tkocz Zofia, Tymińska Martyna, Zwias Justyna, Żebrowska Magdalena. Mężczyźni: Burda Adam, Dróżdż Marcin, Dzida Paweł, Kempski Filip, Kwiatkowski Karol, Masaczyński Adam, Pająk Jakub, Świerczyna Bartosz, Wyderka Maciej

Wszystkim studentom startującym w AMP w LA składam serdeczne podziękowania i gratulacje oraz życzę wielu rekordów życiowych podczas startów w tegorocznych zawodach lekkoatletycznych.