Aktualności

Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce w Bielsku-Białej

25.05.2021 Aktualności Sport
Aktualność została przeniesiona do Archiwum.

W miniony weekend na stadionie w Bielsku Białej odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce. AWF Katowice reprezentowała grupa 30 studentów i studentek, którzy rywalizowali w większości konkurencji biegowych, skocznościowych i rzutowych. W pierwszym dniu zmagań reprezentanci Uczelni zakwalifikowali się do finałów w skoku w dal i trójskoku, a w zakończonych konkurencjach biegowych pierwszy złoty medal zdobyła sztafeta męska na dystansie 4x100m w składzie Sebastian Rosół, Paweł Dzida, Jacek Majewski, Karol Kwiatkowski z czasem 41,53s pokonując o 0,07s sztafetę AWF Wrocław. Drugi złoty medal zdobyła Adrianna Czapla w biegu zakończonym sprinterskim finiszem na 800m. Adrianna o 0,01s pokonała swoją rywalkę z UŚ Katowice, uzyskując wynik 2:06.47s. Trzeci złoty medal dla AWF Katowice zdobyła Magdalena Żebrowska w skoku w dal skacząc na odległość 6,49m, zdeklasowała rywalki o 45cm. Na najkrótszym dystansie 100m w finale B wśród kobiet wygrała Julia Polak (11,87s), a wśród mężczyzn Paweł Dzida (10,59s). W finale A Karol Kwiatkowski zajął czwarte miejsce (10,49s). W biegu na 200m Paulina Guzowska zajęła drugie miejsce z wynikiem 23,46s ustanowiła rekord życiowy. Pierwszy brązowy medal dla AWF Katowice zdobył Adam Masaczyński w biegu na 800m z czasem 1:52.79s, następnie w trójskoku Natalia Mach 12,98m i Bartosz Świerczyna 14,27m (w skoku w dal Bartek był dziewiąty – 6,85m). Czwarte miejsca zajęli Sylwia Indeka na dystansie 1500m i Kamil Swancar w rzucie młotem.

Ponadto Uczelnię reprezentowały:

Marta Andrychowicz - 200 i 400m, Teresa Hajda 800m, Emilia Janik - skok w dal, Aleksandra Jaźwińska 100 i 200m, Sara Kordek – skok w dal i trójskok, Karolina Skibińska - 400m, Anna Szyjka - 800m, Tymińska Martyna – rzut dyskiem, Michalina Typer – 800 i 1500m, Natalia Węglarz – 200m, Martyna Ziebura – 200m, Justyna Zwias - 200m.

Studenci: Mateusz Jasica - 1500 i 3000m, Jakub Młyńczak – 1500m, Przemysław Rutowicz – skok wzwyż i Bartłomiej Uchman – pchnięcie kula i rzut dyskiem.

W klasyfikacji drużynowej Mistrzostw studentki AWF Katowice zajęły trzecie, a panowie siódme miejsce. W klasyfikacji typów uczelni Wychowania Fizycznego AWF Katowice uplasowała się na drugim miejscu wśród kobiet i mężczyzn.

Wszystkim startującym dziękuję za godne reprezentowanie barw AWF Katowice gratuluję medali i uzyskanych rekordów życiowych i sezonowych - dr Bartłomiej Szade, opiekun sekcji LA