Akademickie Mistrzostwa Polski w szermierce

13.05.2024 Sport
W minioną niedzielę w Warszawie nasi studenci rywalizowali podczas Akademickich Mistrzostw Polski w szermierce. W turnieju wzięło udział blisko 130 zawodników i zawodniczek z 37 uczelni, w tym 9 reprezentantów #TeamAWFKatowice!

Nasi studenci wywalczyli łącznie 4 medale - 3 złote i 1 brązowy, co ostatecznie pozwoliło nam zwyciężyć w klasyfikacji generalnej AMP. W tym roku miejsca na podium wywalczyli:
  • Damian Michalak - 1. miejsce w szpadzie mężczyzn,
  • Anna Wieczorek - 3. miejsce w szpadzie kobiet,
  • Zuzanna Cieślar - 1. miejsce w szabli kobiet,
  • Krzysztof Kaczkowski - 1. miejsce w szabli mężczyzn.

436317452_967690898699838_8749100851059325380_n.jpg

W turnieju AWF Katowice reprezentowali również: Wiktor Wałach (7. miejsce w szpadzie mężczyzn), Weronika Janecka (8. miejsce w szpadzie kobiet), Anna Roskosz (12. miejsce w spadzie kobiet), Patrycja Ziętek (31. miejsce w szpadzie kobiet) i Agata Sajnóg (5. miejsce w szabli kobiet).

Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym reprezentantom oraz opiekunowi sekcji szermierki na naszej uczelni dr. Michałowi Morysowi!
fot: AZS/AMP w szermierce