Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu 2022

04.04.2022 Sport akademicki

W miniony weekend w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu. Akademię Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki reprezentowała pokaźna, bo aż 31 osobowa grupa pływaków wraz z trenerami - Michałem Skórą oraz Jakubem Karpińskim. Nasi zawodnicy nie dali szans rywalom zwyciężając w klasyfikacji generalnej wszystkich startujących uczelni oraz w rywalizacji kobiet i mężczyzn wśród uczelni wychowania fizycznego. Łącznie #teamAWFKatowice przywiózł z Łodzi 18 medali, odnosząc przy tym triumf w klasyfikacji medalowej.

Pierwszego dnia zawodów trzykrotnie na najwyższym stopniu podium stawała Paulina Peda, która indywidualnie zwyciężyła w rywalizacji na 100m stylem grzbietowym i 100m stylem motylkowym oraz przyczyniła się do triumfu kobiecej sztafety 4x50m stylem dowolnym. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się również Paweł Smoliński, który zwyciężył na 100m stylem dowolnym wyprzedzając przy tym naszych olimpijczyków z Tokio – Jakuba Kraskę, Kamila Sieradzkiego oraz Jakuba Majerskiego. Dodatkowo Paweł w znaczącym stopniu przyczynił się do zwycięstwa sztafety 4x50m stylem dowolnym uzyskując na pierwszej czas 21.84, który był zdecydowanie najlepszym wynikiem w całej stawce zawodników.

Drugiego dnia zawodów studenci AWF Katowice ośmiokrotnie odbierali medale, w tym trzy razy na najwyższym stopniu podium. Jedyny indywidualny złoty medal tego dnia ponownie padł łupem Pawła Smolińskiego, który w imponującym stylu zwyciężył na dystansie 50m stylem motylkowym. Rywalizację na tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski zakończyliśmy srebrnym medalem kobiecej sztafety 4x50m stylem zmiennym oraz złotym medalem sztafety męskiej w tej samej konkurencji.

Gratulujemy wszystkim osiągniętych wyników!

Medale w klasyfikacji generalnej dla AWF Katowice zdobywali:

• Paulina Peda (1. 100m stylem motylkowym, 1. 100m stylem grzbietowym)
  • Paweł Smoliński (1. 100m stylem dowolnym, 1. 50m stylem motylkowym)
  • Jakub Majerski (2. 100m stylem motylkowym)
  • Wiktoria Domżalska (3. 50m stylem dowolnym, 3. 50m stylem motylkowym)
  • Kamil Romanowski (3. 100m stylem klasycznym)
  • Julia Świstuń (2. 100m stylem dowolnym)
  • Aleksandra Cieplak (2. 100m stylem motylkowym)
  • Kamil Sieradzki (3. 100m stylem dowolnym)
  • Victoria Kocjan (3. 50m stylem klasycznym)
  • Mateusz Zając (3. 50m stylem grzbietowym)

Oraz sztafety: