AWF Katowice kierunek Tokio 2020

07.07.2021 Aktualności Sport

baner-mistrzowie_3.png

Polski Komitet Olimpijski ogłosił skład Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej na Igrzyska XXXII Olimpiady Tokio 2020! W Japonii Polskę reprezentować będzie 215 sportowców – 103 zawodniczki i 112 zawodników, którzy wystartują w 28 sportach. Igrzyska XXXII Olimpiady rozpoczną się 23 lipca, a zakończą 8 sierpnia.

W składzie Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej znalazło się 14 zawodników i studentów AWF Katowice:
  1. Ewa Trzebińska – Szermierka
  2. Katarzyna Wasick – Pływanie
  3. Jakub Majerski – Pływanie
  4. Dominika Kossakowska - Pływanie
  5. Paulina Peda - Pływanie
  6. Ewa Swoboda – Lekkoatletyka
  7. Justyna Święty-Ersetic – Lekkoatletyka
  8. Joanna Jóźwik – Lekkoatletyka
  9. Anita Włodarczyk – Lekkoatletyka
  10. Paulina Guzowska – Lekkoatletyka
  11. Karol Zalewski – Lekkoatletyka
  12. Paweł Fajdek – Lekkoatletyka
  13. Justyna Iskrzycka – Kajakarstwo
  14. Julia Kowalczyk – Judo
oraz trzech trenerów:
  1. Aleksander Matusinski – Lekkoatletyka
  2. Jakub Karpiński – Plywanie
  3. Robert Krawczyk– Judo

Już w środę w Centrum Olimpijskim PKOl odbędzie się pierwsze ślubowanie olimpijskie.

Plan Ślubowań:

• 7 lipca – Centrum Olimpijskie w Warszawie – godzina 17:00 – tenis, kajakarstwo, wioślarstwo, żeglarstwo – ok. 70 osób.
  • 12 lipca – Centrum Olimpijskie w Warszawie – godzina 17:00 – pływanie, piłka siatkowa – ok. 60 osób.
  • 16 lipca – Centrum Olimpijskie w Warszawie – godzina 17:00 – jeździectwo, judo, kajakarstwo – sprint, koszykówka, strzelectwo, pięciobój nowoczesny, piłka siatkowa plażowa, szermierka, taekwondo, tenis, lekkoatletyka, kolarstwo szosa, boks, łucznictwo – ok. 150 osób.
  • 20 lipca – Centrum Olimpijskie w Warszawie – godzina 17:00 – kolarstwo górskie, podnoszenie ciężarów, strzelectwo, kolarstwo torowe, lekkoatletyka, zapasy – ok. 40 osób.
  • 23 lipca – Centrum Olimpijskie w Warszawie – godzina 17:00 – jeździectwo, judo, podnoszenie ciężarów, lekkoatletyka – ok. 50 osób.