AWF Katowice kolejny raz najlepsza w Rankingu Uczelni Wyższych Perspektywy 2021

23.06.2021 Aktualności

logo-rsw-2021.png

Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach kolejny raz z rzędu najlepsza w prestiżowym Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021.

W Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2021 na pierwszym miejscu znalazły się dwa kierunki AWF Katowice: Fizjoterapia i Wychowanie Fizyczne.

Nagrody odebrali: Prorektor ds. dydaktyki i studentów dr hab. Rajmund Tomik prof. AWF Katowice oraz Dziekan Wydziału Fizjoterapii dr hab. Anna Polak prof. AWF Katowice.

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy obejmuje uczelnie akademickie (publiczne oraz niepubliczne), które posiadają co najmniej jedno uprawnienie do nadawania stopnia doktora oraz posiadają min. 200 studentów studiów stacjonarnych. W Rankingu oceniany są: prestiż, innowacyjność, potencjał naukowy, efektywność naukowa, warunki kształcenia, umiędzynarodowienie oraz absolwenci na rynku pracy.

Ranking Kierunków Studiów Perspektywy 2021 to uporządkowana informacja o najpopularniejszych kierunkach studiów prowadzonych w polskich uczelniach akademickich (publicznych i niepublicznych). W zależności od specyfiki danej grupy kierunków, ranking będzie składał się z 12 lub 13 wskaźników pogrupowanych w sześć lub siedem kryteriów. Zwracamy uwagę, że różne mogą być wagi wskaźników w poszczególnych kryteriach – w zależności od specyfiki kierunku. Do zestawu kryteriów i wskaźników 2021 wchodzą:  prestiż, absolwenci na rynku pracy, potencjał akademicki, potencjał dydaktyczny, potencjał naukowy, umiędzynarodowienie oraz kryteria dodatkowe.