AWF Katowice ze srebrnym medalem AMP w Badmintonie!

19.04.2023 Sport

W miniony weekend w Bieruniu odbył się finałowy turniej Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie. Broniąca tytułu Akademickich Mistrzów Polski reprezentacja AWF Katowice tym razem musiała uznać wyższość Politechniki Gdańskiej, która w finale pokonała naszych studentów 4:3.

Medalowa rozgrywka badmintonistów o drużynowe medale AMP znów zawitała na Górny Śląsk. W zeszłym roku w Łaziskach Górnych zwyciężyli zawodnicy Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, a w tym byli na najlepszej drodze do kolejnego mistrzowskiego tytułu. W fazie grupowej katowiczanie odwrócili losy spotkania z Vistulą Warszawa (5:2), następnie stoczyli wyrównany pojedynek z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie (4:3), a dopiero w trzecim meczu grupy B bez problemów uporali się z przeciwnikami z Uniwersytetu Łódzkiego (7:0). Z grupy bez porażki wyszli również Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie, Politechnika Gdańska i Uniwersytet Warszawski.

Cztery niepokonane ekipy kontynuowały serię zwycięstw również w fazie pucharowej.
W niedzielny poranek faworyci do medali pokonali swoich ćwierćfinałowych rywali bez straty meczu. W półfinałach nie było jednak większych emocji – AWF Katowice ograła 4:0 UW Warszawa, a PG Gdańsk pokonała 4:1 AWF Warszawa. W wielkim finale katowiczanie prowadzili 1:0 i 2:1. Szalę na korzyść gdańszczan przechyliły pojedynki deblowe z udziałem Wiaczesława Jakowlewa. Stan gry na 3:3 wyrównała Daria Zimnol, pokonując Oliwię Sochę. W meczu decydującym o końcowej wygranej Marcin Nowak zwyciężył 2:1 Piotra Liszkę.

Faza pucharowa AMP w badmintonie:

Ćwierćfinał:

Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie – Uniwersytet Śląski w Katowicach 4:0

Półfinał:

Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach – Uniwersytet Warszawski 4:0

Finał:

Politechnika Gdańska – Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach 4:3

Reprezentacja AWF Katowice:

• Magdalena Kulska,
  • Dominika Kwaśnik,
  • Kornelia Marczak,
  • Olha Tykhorska,
  • Daria Zimnol,
  • Piotr Liszka,
  • Jakub Melaniuk,
  • Bartosz Skuła,
  • Szymon Stokfisz,
  • Wiktor Trecki.

Gratulacje dla całej drużyny oraz opiekunki sekcji mgr Bożeny Wołkowyckiej!

fot: AMP w Badmintonie/Tomasz Serwiak