AWF Katowice otrzymała certyfikat potwierdzający zgodność wdrożonego Systemu Zrządzania z wymaganiami normy: PN-EN ISO 9001:2015.

27.12.2023 Aktualności

Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach pozytywnie przeszła audyt certyfikujący w zakresie „Badań na rzecz sportu, aktywności fizycznej i zdrowia” i po raz kolejny otrzymała certyfikat potwierdzający zgodność wdrożonego Systemu Zrządzania z wymaganiami normy: PN-EN ISO 9001:2015.

Zakres ogólny: Badania na rzecz sportu, aktywności fizycznej i zdrowia.

Potwierdzenie spełniania wymagań w zakresie realizacji usług badawczych:

- Badania podstawowe, kliniczne i rozwojowe nad wpływem modyfikowalnych czynników stylu życia, terapii OUN i homeostazy na modelach przedklinicznych oraz u ludzi, aspektów nocycepcji, a także nowoczesnych metod diagnostyki, fizjoterapii i fizjoprofilaktyki.

W ramach Instytutu Fizjoterapii i Nauk o Zdrowiu badania prowadzą:

• Laboratorium Badań Molekularnych
  • Laboratorium Analizy Ruchu
  • Laboratorium Elastografii i Ultrasonografii Narządu Ruchu
  • Laboratorium Badania Bólu
  • Laboratorium Elektromiografii i Badań Mięśni Dna Miednicy
  • Laboratorium Fizjoterapii i Fizjoprofilaktyki

- Badanie czynników morfo-funkcjonalnych warunkujących zdrowy styl życia oraz predyspozycji do aktywności fizycznej i sportu jako czynników prewencyjnych występowania chorób cywilizacyjnych.

W ramach Centrum Zdrowego Życia badania prowadzą:

• Pracownia Densytometrii, Diagnostyki Budowy, Składu i Postawy Ciała
  • Pracownia Tensiomiografii i Diagnostyki Aktywności Nerwowo-Mięśniowej
  • Pracownia Badań Wydolności Fizycznej i Metabolizmu.

- Badania podstawowe, biomedyczne i biopsychospołeczne uwarunkowań aktywności fizycznej. Optymalizacja procesów szkolenia sportowego, wychowania fizycznego oraz rekreacji ruchowej, badania przebiegu mechanizmów związanych z aktywnością człowieka od poziomu molekularnego, po poziom przyrodniczo-psychospołeczny. Optymalizacja treningu sportowego i prozdrowotnego oraz użytecznej rehabilitacji.

W ramach Instytutu Nauk o Sporcie badania prowadzą:

• Pracownia Badań Czynnościowych
  • Pracownia Hipoksji i Monitorowania Zmęczenia
  • Pracownia Siły i Mocy Mięśniowej
  • Pracownia Analiz w Sporcie
  • Pracownia Sprawności Psychomotorycznej
  • Pracownia Biochemii
  • Pracownia Kinezjologii
  • Pracownia Biomechaniki
  • Pracowania Badań Prozdrowotnej Aktywności Fizycznej.

W ramach Instytutu Fizjoterapii i Nauk o Zdrowiu badania prowadzą:

• Laboratorium Badań Molekularnych
  • Laboratorium Analizy Ruchu

W ramach Centrum Zdrowego Życia badania prowadzą:

• Pracownia Tensiomiografii i Diagnostyki Aktywności Nerwowo-Mięśniowej
  • Pracownia Badań Wydolności Fizycznej i Metabolizmu.

W ramach Instytutu Nauk o Sporcie badania prowadzą:

• Pracownia Hipoksji i Monitorowania Zmęczenia
  • Pracownia Siły i Mocy Mięśniowej