Festiwal Podróżniczy im. Jerzego Kukuczki

22.04.2024 Aktualności

11 kwietnia 2024 roku odbyła się kolejna odsłona Festiwalu Podróżniczego im. Jerzego Kukuczki. Festiwal został uroczyście otwarty przez prorektora ds. dydaktyki i studentów, profesora Rajmunda Tomika oraz prodziekana ds. kierunku Turystyka i Rekreacja, dr Aleksandrę Vierek. Pani prodziekan wprowadziła także zaproszonych na wydarzenie uczniów szkół średnich w temat rekrutacji na studia na AWF Katowice.

W dalszej części o specyfice studiowania na kierunku Turystyka i Rekreacja, o przedmiotach na nim realizowanych oraz możliwościach po ich zakończeniu opowiedział magister Oskar Placek. Po tym wprowadzeniu przyszedł czas na właściwe prelekcje zaproszonych gości. Pierwszym występującym był student III roku kierunku TiR, Jakub Ignaszak, który zabrał nas w podróż po niezwykle ciekawych Indiach.

Kolejną prelekcję wygłosił nasz absolwent, mgr Karol Bartnik, który oprowadził nas po norweskim Bergen a cały Festiwal doskonale zakończył prof. Jarosław Cholewa dzieląc się z nami swoimi doświadczeniami z podróży i udziału w maratonie w Chile. Po wszystkich prelekcjach studenci I USM TIR posłużyli uczniom za przewodników po naszej uczelni.

Tegoroczna edycja zgromadziła na Auli ponad 150 osób zainteresowanych tematyką podróżowania w tym ponad stu uczniów szkół średnich. W organizację zaangażowanie byli zarówno studenci koła naukowego „Trawers”, studenci I roku kierunku Turystyka i Rekreacja studiów licencjackich oraz I roku studiów magisterskich oraz pracownicy naszej uczelni.