Aktualności
35. tydzień tematyczny w Mieście Nauki - Tydzień Raka
Trzydziestym piątym spośród wszystkich 50 Tygodni w Mieście Nauki jest Tydzień Raka. Podczas tego Tygodnia uczestnicy dowiedzą się o różnych rodzajach nowotworów, ich sposobach leczenia oraz możliwych sposobach profilaktyki. Organizatorzy skupią się przede wszystkim na chorobach ludzi, ale też poruszą temat nowotworów roślin. Jednym z tematów będzie również zastosowanie sztucznej inteligencji w medycynie.
Martyna Swatowska-Wenglarczyk z wizytą
Dziś, 5. dnia Tygodnia Olimpizmu Gościem JM Rektora prof. dr. hab. Grzegorza Jurasa była medalistka Igrzysk Olimpijskich w Paryżu Martyna Swatowska-Wenglarczyk.
Finały konkursów EUCYS i EU TalentOn!
Od 9 do 14 września w Katowicach będą miały miejsce dwa niezwykłe wydarzenia – finały konkursów EUCYS i EU TalentOn!
Nauka i sport w nierozerwalnym związku
Każdy medal, każdy rekord, każdy sukces jest efektem synergii pasji, determinacji, talentu i nauki – przekonują naukowcy z Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. I dodają, że osiąganie coraz lepszych wyników w sporcie jest możliwe również dzięki wielu dekad badań naukowych m.in. dotyczących mechaniki ruchu ludzkiego ciała, nowych materiałów czy psychologii. Tydzień Olimpizmu jest 34. spośród 50 Tygodni w Mieście Nauki.
Bezpłatne warsztaty z deskorolki
Zapisz się na bezpłatne warsztaty w ramach Tygodnia Olimpizmu w Mieście Nauki.
Dr hab. Bogdan Bacik, prof. AWF członkiem Zespołu doradczego do spraw programów "Doskonała nauka" i "Doskonała nauka II".
Z wielką przyjemnością informujemy, że Prorektor ds. Nauki AWF Katowice dr hab. Bogdan Bacik, prof. AWF został powołany do Zespołu doradczego do spraw programów "Doskonała nauka" i "Doskonała nauka II".
33. tydzień tematyczny w Mieście Nauki - Tydzień EKO
To czas, w którym każdy może odkryć, że ekologia to nie obowiązek, lecz pasjonująca podróż przez świat innowacji i możliwości, które niesie za sobą zrównoważony tryb życia.
Muzyki moc: czy muzyka słuchana podczas treningu ma wpływ na sprawność fizyczną?
Muzyka często towarzyszy ludziom podczas aktywności fizycznej pełniąc rolę nie tylko źródła przyjemności ale także motywacji i koncentracji. Czy w związku z tym słuchanie ulubionej muzyki może działać jak doping i natychmiastowo poprawić sprawność fizyczną?