Aktualności
27. Tydzień EMNK 2024 - "Tydzień Kontrastu"
Zgodnie ze Słownikiem Języka Polskiego PWN kontrast to z jednej strony „ostra sprzeczność między zestawionymi przedmiotami, zjawiskami itp.” oraz „różnica jasności między jasnymi i ciemnymi częściami obrazu” z drugiej zaś – środek cieniujący, umożliwiający uwidocznienie obiektów w obrazie rentgenowskim. Zjawisko to, rozumiane zarówno na zasadzie ostrej sprzeczności jak i subtelnych różnic odcieni, obserwować możemy w sztuce i nauce na wielu poziomach.
Czy można połączyć sport i naukę?
O synergii nauki i sportu w pracy z Ołeksandrem Usykiem w wywiadzie dla Rzeczpospolitej opowiada dr hab. Jakub Chycki, prof. AWF Katowice
26. Tydzień EMNK 2024 - "Tydzień Wiedzy"
Wiedza. Każdy z nas może powiedzieć, że rozumie ją na swój sposób. Ktoś może definiować ją jako doświadczenie życiowe, ale naukowiec powie, że to informacje zgromadzone podczas badań. Wiedza może być naukowa, praktyczna, teoretyczna, empiryczna oraz intuicyjna.
Projekt „Trening Zdrowotny w Mieście Nauki” dobiegł końca
Specjaliści z Zakładu Lekkiej Atletyki AWF Katowice mieli przyjemności prowadzić treningi dla wszystkich chętnych od 10.01.2024 r. do 27.06.2024 r.
Mistrzostwa Europy w pływaniu, Belgrad 2024
Wczoraj zakończyły się niezwykle udane Mistrzostwach Europy w pływaniu w Belgradzie, z których reprezentacja Polski przywiozła 15 medali (3-6-6)! Nasi studenci, a jednocześnie zawodnicy KS AZS AWF Katowice brali czynny udział w wywalczeniu aż 7 a nich! Warto zaznaczyć, że KAŻDY reprezentant AWF Katowice wrócił z Serbii z medalem
25. Tydzień EMNK 2024 - "Tydzień Śląska"
25. spośród 50 Tygodni w Mieście Nauki jest Tydzień Śląska. Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki, które potrwają przez cały 2024 rok.
Zbiór archiwalny - "Spuścizna Jerzego Kukuczki" na Polskiej Liście Krajowej Programu UNESCO
Na listę wpisywane są najcenniejsze dokumenty i zbiory o szczególnym znaczeniu dla dziedzictwa kulturowego i polskiej tradycji.
Wpływ treningu karate - kata na postawę ciała sportowca
Trening karate wpływa na poprawę sprawności fizycznej, jednakże wyczynowy trening sportowy (kata) wykazuje również bezpośredni i długofalowy wpływ na postawę ciała oraz bóle mięśniowo-szkieletowe elitarnych zawodników.